דרושיםדרושים הייטקקורות חייםכל הקטגוריותצור קשרסוכן חכםטבלאות שכרמעסיקים
מעסיק, מחפש עובדים?
עשרות אלפי מועמדים ביום!
פרסם משרות עכשיו!
חברות מובילות באתר:
הרשמו לסוכן החכם!
הצטרף חינם
חפש משרות

קורות חיים

מכתב מקדים לקורות חיים | כתיבת קורות חיים באנגלית

 

דגשים לבניה נכונה של קובץ קורות חיים

הדבר הראשון ואולי החשוב ביותר שיש לטפל בו במסגרת תהליך חיפוש עבודה הוא כתיבת קורות חיים. מסמך קורות חיים הינו כרטיס הביקור שלך, המציג אותך בפני מעסיקים פוטנציאלים וקיומו חיוני לשם הגשת מועמדות. קורות חיים מספקים למעסיק מידע על נסיונך התעסוקתי, לימודיך, כישוריך, אישיותך ופרטים אישיים רלוונטיים, על מנת שזה יוכל לקבוע, באופן ראשוני, את מידת התאמתך לתפקיד הנידון.

 

לחצו כאן לבניית קובץ קורות חיים איכותי, במהירות ובחינם!

 

כל אדם הוא עולם ומלואו, בעל עבר עשיר, אישיות מורכבת והתנסויות מסוגים שונים. מאידך, אל כל איש גיוס מגיעים בממוצע עשרות מסמכי קורות חיים מידי יום ואין בידו הזמן, היכולת או העניין לקרוא בפירוט על מעלליו של כל מועמד. על פי הסטטיסטיקה, הזמן המוקדש לכל קובץ קורות חיים עומד על 20-30 שניות, בהן אמור המגייס להכריע האם האדם "שווה" בדיקה נוספת או לא.

 

כתיבת קורות חיים הינה עבודה מורכבת, שמן הראוי להקדיש לה זמן ומחשבה. בעקבות התחרות וההתמקצעות הכללית, המאפינת את שוק העבודה כיום, השתכללה המלאכה לכדי מקצוע; ישנם יועצים תעסוקתיים, שהתמחו בהכנת מסמכי קורות חיים מקצועיים ומציעים את שירותיהם, על מנת לוודא שקו"ח שלכם ימלאו את תפקידם כמסמך שיווקי ויעבירו אתכם אל השלבים הבאים בתהליך הגיוס.

 

איך כותבים קורות חיים

אין באמת הכרח לפנות אל המומחים לשם כתיבת קורות חיים איכותיים. בעזרת מחקר קצר, יכול כמעט כל אחד ליצור קובץ קורות חיים יעיל וראוי, הכתוב בצורה מקצועית הן מבחינת המבנה והן מבחינת הניסוח. על קורות החיים להיות נקיים, מזמינים וקלים לקריאה באורך של עד עמוד וחצי ויש להקפיד על שפה יפה, תמציתית וברורה.

 

 

קורות חיים - מבנה כללי

כאמור, קורות חיים צריכים לכלול פרטים מסוימים אודות עברכם. אף כי, ישנם קודים ברורים ותבנית כללית לפיה נהוג ליצור את המסמך, ישנן החלטות אישיות אותן תצטרכו לקחת, בכדי להתאים את קורות החיים באופן מירבי וייחודי לעצמכם ולמשרה בה אתם מעונינים. כך למשל, במקרה בו ההשכלה שרכשתם אינה רלוונטית לתפקיד, אך הניסיון התעסוקתי אקטואלי ונוגע בתחום הנדרש, כדאי לשקול להחליף את מיקום הקטגוריות ולהקדים את המידע המתאים.
להלן התכנים אותם יש לכלול במסגרת קורות חיים לפי הסדר המקובל:   1. פרטים אישיים - בראש העמוד יופיעו תמיד פרטים אישיים ופרטי התקשרות; שם, גיל (לא חובה), טלפון, כתובת מגורים וכתובת דואר אלקטרוני.

  2. פיסקה מסכמת - הפיסקה צריכה לשקף את ייחודכם ולפרט מדוע אתם מתאימים לתפקיד; אין צורך ביותר ממשפט או שניים בעלי מסר ברור. רצוי להציב את הפסקה במקום בולט בתחילת העמוד מאחר ולרוב, אלו הממיינים את קורות החיים לא מגיעים אל סופו.

  3. השכלה - פירוט השכלה אקדמית, מקצועית ותיכונית על פי סדר כרונולוגי יורד (מהמאוחר אל המוקדם); יש לכלול את טווח השנים, המוסד הלימודי, סוג התעודה והתחום או נושא ההתמחות. הוסיפו גם קורסים ממוקדים או הכשרות מקצועיות.

  4. ניסיון תעסוקתי - פירוט ניסיון העבודה בפועל על פי סדר כרונולוגי יורד; במידת האפשר, רצוי לשמור על רצף תעסוקתי. יש לכלול את טווח השנים, שם החברה, פירוט התפקיד, התמחויות, פרויקטים והישגים מיוחדים. 
  5. שפות ותוכנות - פירוט שפות ורמת הבקיאות בהן (בדיבור, כתיבה וקריאה), רמת היכרות עם עולם המחשב והאינטרנט, בקיאות בשפות ותוכנות מחשב.

  6. שירות צבאי - יש לכלול את הדרגה בעת השחרור, פירוט התפקידים על פי טווח שנים וקורסים הנוגעים למשרה.

  7. שונות - במידה וברצונכם לכלול פרטים נוספים, שיכולים לחזק את מועמדותכם, זה המקום לעשות זאת. ניתן לפרט פעילויות ציבוריות או התנדבותיות, השתייכות לארגונים מקצועיים, פירסומים, תחביבים, מטרות מוגדרות, כישורים מיוחדים או מגבלות.

  8. המלצות - בסוף עמוד קורות חיים רצוי להוסיף משפט כגון: "הפניה להמלצות תנתן בהתאם לדרישה".

  9. מכתב מקדים - המכתב המקדים אינו הכרחי ואינו מהווה חלק ישיר של קורות החיים. מדובר בעמוד קצר, הנשלח ביחד עם קורות החיים, בו ניתן לפנות באופן ישיר ואישי אל המגייס ולכלול מידע שלא נמצא לו מקום בין הנתונים ה"יבשים". המכתב המקדים עשוי לכלול את הסיבות בגללן אתם מעוניינים בתפקיד או תיאור קצר, המסביר מדוע הנכם מאמינים, כי אתם האדם הנכון לאייש את המשרה.  

 

 

 

לחצו כאן לבניית קובץ קורות חיים איכותי, במהירות ובחינם!


 

ברגע בו משרה חדשה המתאימה לך תתפרסם באתר, הסוכן החכם שלנו ידאג לשלוח אותה אליך ישירות לתיבת המייל!
קטגוריה:
איימיל: