זמן לסדר פסח: 7 טיפים לחיפוש עבודה מסודר

חג הפסח ידוע גם כחג הניקיונות וההתחדשות, אז ברוח החג הגיע הזמן לעשות סדר גם בתהליך חיפוש העבודה ולהתחדש בקורות חיים ומחשבות חיוביות. מוכנים? קבלו 7 טיפים שיעשו לכם סדר וקו מנחה אחד

 

חיפוש עבודה

 

הקו המנחה לעשיית סדר פסח בתהליך חיפוש העבודה וקורות החיים חייב להיות מתוך הפנמה ששוק העבודה השתנה ואנחנו חייבים להתאים את עצמנו לשינויים שעדיין חלים לנגד עינינו. ההשתלבות בשוק העבודה כיום מצריכה כישורים גבוהים יותר כדוגמת יכולת לפתרון בעיות, יצירתיות ומולטי טסקינג.

 

במקביל לכך, חיפוש העבודה הפך להיות רוחבי, לא עוד הגדרת תפקיד אחת אלא נכונות להתפרש ולהרחיב את תחומי העיסוק שלכם. ומתוך הבנה ונכונות להתאים את עצמינו לשוק העבודה החדש, קבלו את הטיפים לחיפוש עבודה נכון ואפקטיבי.

 

טיפ 1: תתרגשו!

שחררו משרות שלא באמת בא לכם עליהן והתמקדו בכאלו שתאהבו לקום אליהן מידי יום. תבחרו בתפקידים שמרגשים אתכם, תתחילו בהכנת רשימת אתגרים והזדמנויות שחשוב לכם להשיג בתפקיד הבא שלכם.

 

טיפ 2: דרגו את הדברים שהכי חשובים לכם

תחשבו מה נמצא בראש סדר העדיפויות שלכם? האם הסדר השתנה מאז שהתחלתם את תהליך חיפוש העבודה שלכם? היו כנים עם עצמכם, האם המשכורת היא הדבר החשוב לכם ביותר? האם תרבות מקום העבודה מעניינת אתכם?

 

האם קידום וסיפוק בעבודה נמצאים במעלה סדר העדיפויות שלכם? חשבו מראש על מה אתם מוכנים להתפשר ועל מה לא. מה יגרום לכם להרגיש מסופקים ומרוצים ומה פחות ישפיע על שביעות רצונכם ממקום העבודה. אחרי שתחליטו, זה יקל עליכם להבין אלו נקודות פתוחות למשא ומתן מבחינתכם.

 

טיפ 3: תחשבו מי ההשראה שלכם?

כמעט לכל אחד מאיתנו יש את האדם שמעניק לו השראה בפן האישי או המקצועי, מישהו לשאת אליו את העיניים ולהעריך את פועלו. אנשי המקצוע מצליחים שמעוררים אצלכם השראה יכולים לעזור לכם להרכיב את פאזל הקריירה שלכם. איך? הכינו רשימה של התכונות או הפעולות שאתם מעריכים באותה הדמות וחישבו כיצד אתם יכולים לתרגם אותם ולהבליטם בקורות החיים לטובת הקריירה שלכם.

 

טיפ 4: שדרגו את קורות החיים

כידוע, קורות החיים שלכם עוברים סינון ראשוני ע"י מערכת רובוטית שמאתרת את ביטויי המפתח למשרה. בשלב זה חשוב שיופיעו מילות מפתח כמו שם התפקיד ודרישות התפקיד, למשל במשרת מתכנת נציין את שפת התכנות, והתהליכים ו/או הידע הנדרש לפי הפירוט שבתיאור התפקיד.

 

אחרי שצלחתם שלב זה, מגיעים קו"ח למנהלי הגיוס שעוברים על 'היי לייטס' שלכם, דקה לפני שהם מחליטים להתמקד ולהתעמק בהם, אתם צריכים לצוד את תשומת ליבם. הדרך לעשות את זה היא לציין מילות מפתח חשובות ולהשמיט מיותרות! זכרו שגם אם כבר עשיתם זאת בעבר, עכשיו זה הזמן לבדוק מה השתנה, אילו מילות מפתח רלוונטיות ואילו לא ואיך אתם יכולים לדייק את קורות החיים שלכם עוד יותר.

 

בנוסף לכך, בדקו שהשתמשתם בתיאורי תפקיד ולא בזמנים במסמך קו"ח שלכם. אל תכתבו בלשון עבר/עתיד כמו 'ניהלתי' או 'אנהג', ביטויים אלו לא יבלטו בקורות החיים שלכם. הדבר הנכון ביותר הוא לשקף את תיאור התפקיד שלכם וכך 'לקלוע' במילות המפתח הנכונות שהמגייסים מחפשים, כמו 'ניהול צוות', 'הכנת דו"ח תקציבים', 'בניית גאנטים חודשיים' וכו'.

 

אם יש לכם 'קפיצות' זמנים שמעידות על חוסר יציבות תעסוקתית, בדקו איך ניתן להשמיט את חלקן מבלי לפגוע בקוהרנטיות המסמך. אנשי הגיוס מייחסים משמעות רבה לרמת היציבות וההתמדה של מועמדים במקום עבודתם. אם ציינתם מספר רב של מקומות עבודה או מעברים רבים המעידים על חוסר עקביות, אולי שווה לכם להתמקד באחרונים וברלוונטיים ביותר.

 

ודבר אחרון בנושא, המראה של המסמך חשוב, אבל רמת הקריאות של קו"ח שלכם חשוב אפילו יותר ולכן ותרו על גופנים מהודרים ומסוגננים ובחרו פונט מקצועי, ברור ונקי.

 

טיפ 5: הוסיפו ועדכנו את אנשי הקשר שלכם


אחד הדברים החשובים לעשות בזמן חיפוש עבודה הוא להשתמש בקשרי נטוורקינג ולפתח חדשים בתחום. 'זמן התחדשות' זה עכשיו, חפשו ברשתות כוכבים חדשים בתחום עיסוקכם והציעו לו חברות, בדקו קבוצות חדשות בתחום התעסוקה והמומחיות שלכם והצטרפו. הגדילו את רשת החברים שלכם בעולם הווירטואלי וגם הרגיל.

 

טיפ 6: תכננו שגרת חיפושים

חיפוש עבודה מהווה משרה בפני עצמה... בצעו את החיפוש באופן מאורגן, מסודר ורציף. הגדירו שעות מסוימות ביום, שיוקדשו לתהליך החיפוש, הכינו טבלת אקסל, שתשמש אתכם למעקב אחר המועמדויות שהגשתם, קורות החיים ששלחתם וכולי. הקפידו שלא לצאת מהמסגרת שקבעתם לעצמכם והמשיכו בחיפושים גם אם הוזמנתם לראיון עבודה.

הטיפ הכי חשוב עבורכם הוא לבצע Follow up – אם לא חוזרים אליכם, אל תהססו להתקשר ולברר.

 


טיפ 7: זמן להתפתחות אישית

אופרה וינפרי מתחילה את הבוקר שלה במדיטציה מכוונת וזאת רק דוגמה אחת מיני רבות... מסתבר שמדיטציה מסייעת למוח שלנו למקד ו'להקשיב' לעצמנו ומזככת את המיקוד שלנו באופן בו אנו מפרשים את המציאות. 

 

אם תקדישו 7- 10 דקות כל בוקר למדיטציה שמטרתה לתרגל שקט ושליחת כוונות, הרבה מאוד רעיונות 'יצופו' לכם בזמן זה. אז תנו למחשבות שלכם לצוף, הישארו רגועים ואל תשפטו את עצמכם. את המדיטציה צריך לתרגל, זה משתפר כל הזמן ואתם רק צריכים לשבת רגועים ולנשום עמוק.