נעים מאוד: הכירו את רונית - מנטורית דרושים IL

נפגשנו לקפה 1X1 עם המנטורית רונית קופר וביקשנו ממנה לענות על 5 שאלות כדי שנכיר אותה טוב יותר. מה היה לנו? הפוך גדול חלש, מאפינס שוקולד וגם טיפ שווה וסיפור מרגש...

 

רונית קופר - מנטורית דרושים IL

 

מי את?

רונית קופר, יועצת ארגונית, מאמנת אישית לפיתוח קריירה ולהתנהלות באי ודאות ארגונית. בוגרת תואר שני בייעוץ ארגוני. בעלת ניסיון של למעלה מעשור בעולם התעסוקה, כמנהלת משאבי אנוש ופיתוח ארגוני בחברות מהגדולות במשק: אלביט, רפא''ל מערכות בע''מ, קסלמן וקסלמן, שירות התעסוקה הישראלי ועוד. בעשור האחרון מלווה אנשים פרטיים בכל הקשור לפיתוח קריירה ומימוש והתנהלות באי ודאות.  מכשירה יועצי קריירה, מנהלת התכנית "כוח נשי" לתעסוקה של חד הוריות, מרצה ומנחה בארגונים.   

 

למה בחרת דווקא בתחום ייעוץ הקריירה?

בחרתי בתחום של ייעוץ קריירה מתוך ההבנה שהייעוד שלי הוא להעביר את האדם דרך בתחום של קריירה, תוך גילוי אישי של עצמו, דיוק החזון התעסוקתי והתהליך עצמו. ייעוץ קריירה עבורי זה לעבוד בייעוד, לגעת באנשים ולהעביר אותם מנקודה לנקודה.

 

ספרי על התהליך שעובר מחפש העבודה אצלך מרגע הגיעו ועד למציאת העבודה

התהליך מורכב משש פגישות אימון רגשי תעסוקתי והוא מתאים למי שמרגיש תקוע בעבודה/בחיים, זקוק לשינוי ורוצה למצוא את מקום העבודה הבא המיטיב והמדויק עבורו ולעשות שינוי מקצועי אמיתי רגשי.  אני מתחילה תמיד משאלת ה"מה", בה אנו מדייקים את החזון התעסוקתי ואז עוברת לשלב ה"איך".

 

בתהליך ניתנים כלים אפקטיביים למציאת עבודה בצורה מקצועית ולחיים בכלל  החל מכתיבת קורות חיים מקצועיים ופותחי דלתות, בניית פרופיל לינקדין מקצועי ומקדם, הכנה להצלחה בראיונות עבודה, ניהול ערוצי חיפוש ויצירת הזדמנויות עבודה (נטוורקינג), מו"מ וסגירת חוזה העסקה מיטיב ומדויק עבורך, ליווי בכניסה לתפקיד חדש וכלים להתמודדות עם אי ודאות באמצעות רשימת חלומות. אני מאמינה בגישה פרקטית. של ליווי ואימון ששזורים זה בזה לצורך ניהול התהליך בביטחון ובתחושה טובה, התפתחות אישית ומקצועית והשגת התוצאות הרצויות.

 

איזה סיפור של מחפש עבודה נגע בך באופן מיוחד?

הגיע אליי בחור לאחר שפוטר ממקום עבודתו. ביחד עברנו תהליך ראשון של עיבוד תהליך הפיטורין, החל משלב האבל עד לשלב של הבחירה שלו בעצמו. לאחר מכן, הכנו יחד רשימה של חלומות שתסייע לו לצלוח את תקופת החיפוש ותהפוך אותה לתקופה מיטבית עבורו.

 

לאחר תהליך שלם דייקנו את החזון התעסוקתי, כתבנו יחד קורות חיים וסידרנו פרופיל לינקדין ועבדנו על הכנה לראיונות עבודה. בסוף התהליך הוא הרגיש שעבר תהליך עיבוד של הפיטורין ושאין בו כעס יותר, וגילה את עצמו מחדש, דייק את הדרך שנכונה ובסופו של תהליך מצא עבודה שבה התקדם לתפקיד ניהולי שרצה וחלם עליו.

 

מה הטיפ הכי משמעותי שיש לך לתת למחפשי העבודה?

להתחיל מהסוף ואז לחזור לנקודת ההתחלה. לשאול את עצמכם כיצד תרצו לראות את חייכם המקצועיים. תשאלו את עצמכם את השאלות הקשות יותר: מהו הייעוד שלכם? מהם האבנים הגדולות שלכם? ומהם החלומות שחשוב לכם להגשים בדרך ליעד. משם תתחילו את תהליך החיפוש ולנהל את חייכם באופן המיטבי לכם . אני מאמינה ש"כולם רוצים להגיע לפסגה אבל הדבר האמיתי קורה בטיפוס עצמו".

 

 

 

פרטי יצירת קשר:

פייסבוק:  רונית קופר אימון רגשי תעסוקתי

אתר:  www.ronitcooper.com

קרדיט צילום: רמה יאזמה שפי