מחשבון משכורת – הכלי האולטימטיבי לחישוב המשכורת

בשוק העבודה כיום עובדים רבים עובדים בשכר שעתי, ובאופן כללי חלק ניכר מהמשכורת שלהם יוצאת על אוכל באמצעות כרטיס לארוחות שהחברה נותנת. לפני שאתם בוחנים את המשרה הבאה שלכם, רצוי שתזכרו את הדברים הבאים

 

מחשבון משכורת

 

הרגע המרגש הזה הגיע – מצאתם עבודה שנראית לכם מושלמת עבורכם, השעות נוחות, התנאים במשרד נראים מעולים, אבל אתם לא יודעים אם השכר שהוצע לכם למשרה אכן תואם את כמות העבודה שתעשו ואת השעות שלה, שהן אולי לא בהכרח שעות עבודה נורמטיביות. ברור שקודם לכן עליכם להשתמש במחשבון משכורת, מחשבון שכר פשוט, שיאפשר לכם לבצע חישוב שכר וכמובן חישוב שכר נטו שלכם, שנשאר לאחר כל הניכויים. זיכרו שאתם לא יכולים להיכנס למשרה חדשה מבלי שתדעו עם איזה סכום אתם נשארים ביד.

 

יש לזכור שגם אם התחלתם את המשרה החדשה שלכם ואתם רק בתחילתה של העבודה, רצוי לבדוק ולראות בעצמכם במחשבון משכורת שאכן יוצא לכם מהעבודה סכום ראוי, שמאפשר לכם לסגור את החודש בנוחות וגם להתפנק ולא לחסוך בהוצאות שלכם. כמובן שחשוב לעבוד בעבודה מהנה שמספקת אתכם ואתם מרגישים שתוכלו להגשים בה את עצמכם. אבל זה בהחלט מאתגר אם אתם מבינים באמצעות מחשבון משכורת, שהיא אמנם מהנה ואפילו כיפית, אבל לא מכניסה לכם מספיק כסף.

 

ואחרי שדיברנו על מחשבון משכורת שיאפשר לכם לבדוק את השכר שלכם, כמובן שחשוב לבדוק גם פרמטרים חשובים נוספים כמו  למשל מיקום  העבודה. בהיבט זה חשוב לוודא כי המשרה ממוקמת במקום נגיש עם תחבורה ציבורית נוחה.  שהרי שוב, הכל יכול להיראות מושלם אבל אם תתקשו להגיע לעבודה בכל בוקר ותיאלצו לשרוף זמן ונסיעות מתישות במכונית או בתחבורה ציבורית לצורך ההגעה למקום, מה יועיל לכם אם השכר מתאים או שהמשרה עונה על דרישות העניין שלכם.   

 

אז דיברנו עד כה על מחשבון משכורת ומיקום המשרה. עוד פרט חשוב הוא כמובן לדבר על הפינה האישית והשלווה שלכם במקום העבודה. בסופו של יום אנחנו לא סוסי עבודה וכל אחד צריך שתהיה לו את הפינה השקטה שלו, בין אם מדובר בפינה מסוימת במשרד, מרפסת שמש בבניין או אפילו חצר מטופחת בחזית הבניין. העיקר שתרגישו שיש לכם מקום שאתם יכולים להתאוורר בו.

 

בסופו של דבר חשוב לזכור – אל תתפשרו ואל תלכו על כל אופציה שהוצעה לכם רק בגלל שאתם חוששים שלא תמצאו משהו אחר.  אם התחלתם  עבודה במקום חדש, ובדיעבד החישובים שעשיתם במחשבון משכורת, מצביעים על משכורת נמוכה מדי, אל תהססו גם לעזוב במידה ולא ניתן להעלות את השכר. מדובר על העתיד והפרנסה שלכם ולכן אם צריך, מחכים עוד קצת עד שמוצאים את המשרה המתאימה ביותר מכל ההיבטים.