הצצה לתעשיות שה- AI הן כבר חלק בלתי נפרד מהן

הבינה המלאכותית זלגה לתחומים רבים אבל אצל חלק מהתעשיות היא משפיעה במיוחד, לעיתים עד כדי יצירת מהפכה של ממש...

 

 

אנדרו ווילסון נותן את הערכתו המדויקת באשר להשפעות בתעשיות השונות:

 

1. תמיכה משרדית וניהולית:

התחום שנמצא בחזית השינוי של הבינה המלאכותית, עם סבירות גבוהה של 46% להשפיע על העובדים בתחום. תארו לעצמכם מערכת AI שמטפלת במשימות שגרתיות כמו הזנת נתונים, תזמון פגישות וניהול מסמכים. שם המשחק הוא יעילות ופרודוקטיביות והבינה המלאכותית טובה בלספק את הסחורה הזאת.

 

דוגמה מהעולם האמיתי: עוזרות וירטואליות כמו סירי ואלקסה הן צורות מוקדמות של AI שכבר הטביעו את חותמן במרחב הזה, ועוזרות לנו לנהל את לוחות הזמנים והמשימות היומיומיות שלנו.

 

2. משפטי:

התעשייה המשפטית היא התעשייה ה- 2 שמושפעת באופן משמעותי, עם סבירות של 44% להשתלטות על משרות שמאוישות ע"י בני האדם. כליי בינה מלאכותית יכולים לסקור כמויות עצומות של מסמכים משפטיים בפחות משליש מהזמן שנדרש לכוח אדם אנושי לבצע זאת. זה לא רק חוסך זמן אלא גם מקטין את מרווח הטעות האנושית.

 

דוגמה בעולם האמיתי: בארה"ב חברות כמו ROSS Intelligence כבר משתמשות בבינה מלאכותית כדי לעזור לאנשי מקצוע משפטיים לחפש בפסיקה ובחוקים, לספק תובנות חשובות ולחסוך זמן רב.

 

3. שירותי הבריאות:

שירותי הבריאות הם בין הגופים שהכי פתוחים לקבל ולהינות מהתקדמות טכנולוגית כלשהי, ובינה מלאכותית לוקחת אותה לשלב הבא. עם הערכה של 42% להשפעתה על כוח העבודה האנושי, אנו יכולים לצפות שבינה מלאכותית תסייע לרופאים באבחון ובחיזוי התפרצויות מחלות ואפילו לבצע ניתוח בדיוק רב.

 

דוגמה בעולם האמיתי: ווטסון אונקולוגיה של י.ב.מ מסייעת לאונקולוגים לקבל החלטות טיפול מושכלות יותר על ידי ניתוח כמויות עצומות של ספרות רפואית ונתוני חולים.

 

4. ייצור:

תהליכי ייצור הופכים לחכמים יותר עם AI. וקיים סיכוי של 40% לאימוץ בינה מלאכותית, אנו יכולים לצפות קווי ייצור יעילים יותר, תחזוקה חזויה ובקרת איכות משופרת.

 

דוגמה בעולם האמיתי: חברות כמו טסלה כבר משתמשות ברובוטים מונעי בינה מלאכותית כדי להרכיב כלי רכב חשמליים, מה שמגדיל את יעילות הייצור.

 

5. פיננסים :

במגזר הפיננסי, בינה מלאכותית יכולה לנתח מערכי נתונים עצומים ולקבל החלטות השקעה טובות יותר. בנוסף היא מסוגלת לאתר הונאות. בתחום זה הערכת ההשפעה שלה מגיעה ל- 38%.

 

דוגמה בעולם האמיתי: אלגוריתמים המופעלים על ידי AI משמשים למסחר אלגוריתמי, ועוזרים למשקיעים לקבל החלטות של שבריר שנייה בשווקים תנודתיים.

 

שורה תחתונה - 

 

בינה מלאכותית היא לא רק העתיד; היא כבר ההווה. הנתונים הסטטיסטיים הללו מציירים תמונה ברורה של התעשיות שסביר להניח שייהנו מהיכולות ה-AI. מאוטומציה של משימות אדמיניסטרטיביות ועד להגדרה מחדש של מחקר משפטי, שירותי בריאות, ייצור וכספים, AI מעצב מחדש את הנוף. ככל שאנו מתקדמים, חיוני לאנשי מקצוע בתחומים אלה לאמץ את הבינה המלאכותית כשותף בתהליך. כדאי לקבל את הבינה המלאכותית בידיים פתוחות כי - זה כאן להישאר ובעיקר להשפיע לטובה.

 

קרדיט תמונה:shutterstock