לקבלת משרות באימייל הרשמו כאן
זה עובד!
"גם אנחנו מגייסים דרך פורטל דרושים."רותי, מנהלת משאבי אנוש רמי לוי שיווק השקמה
חפש משרות

חיפוש עובדים

תהליך חיפוש עובדים הינו תהליך ארוך מסורבל ובהרבה מקרים מתסכל.
ישנן שיטות רבות  לחיפוש עובדים כאשר כל אחת מהן מתרכזת בצורך אחר וכמובן שלכל אחת מהן יש את היתרונות והחסרונות שלה.

לפני שאתם מחליטים על שיטת חיפוש עובדים אתם צריכים לשאול את עצמכם כמה שאלות:

1.   האם איוש המשרה הינו עניין דחוף ומוגבל בזמן
2.   האם מדובר בגיוס עובד בודד או שמא מדובר בגיוס המוני.
3.   עד כמה המשרה מצריכה כישורים מקצועיים יחודיים.
4.   האם יש ביכולתכם לבצע סינון קורות חיים/ביצוע ראיונות עבודה וכל הקשור בעבודה הנדרשת בתהליך חיפוש עובדים.

אלו חלק מהקריטריונים לפיהם יש לבחור שיטת חיפוש עובדים מבין השיטות הקיימות.


שיטות חיפוש עובדים - איך בוחרים את השיטה המתאימה ביותר לצורך שלכם?


במידה ואיוש המשרה צריך להתבצע בהקדם האפשרי נבחר בשיטת חיפוש עובדים בפרסום בלוחות דרושים באינטרנט. שיטה זו תחשוף את המשרה לקהל רחב ביותר בזמן הקצר ביותר. בעקבות זאת, תתקבל כמות רבה של קורות חיים אותם יש לסנן ואז להזמין מועמדים לראיונות.

אם ישנה הגבלה במשאבי המגייס בכל הקשור בניהול תהליך חיפוש העובדים יש להעדיף מיקור חוץ ע"י פניה לחברות השמה. חברות ההשמה הן אלו שמפרסמות את המשרה המבוקשת, מבצעות את סינון קורות החיים, מראיונות, ולבסוף מציעות לארגון מספר מצומצם של מועמדים העונים לקריטריונים שהגדיר הארגון.

אם התפקיד דורש כישורים מקצועיים מיוחדים לדוגמה בתחום ההייטק יש עדיפות לפנות לחברות השמה המתמחות בתחום ההייטק או שאעדיף לנהל את החיפוש ע"י אדם בתוך החברה. לפחות את כל הקשור להליך חיפוש העובדים שכן חברות השמה רגילות אינן מבינות במונחים הטכניים הנדרשים בכדי למצוא את המועמד המתאים ביותר.

במידה וחשוב מאוד שתהליך קליטת העובד יהיה קצר במיוחד ותתקבל תפוקה מהעובד מהר יותר עדיף לפנות אל עובדי חברה שפוטרו עקב קיצוצים או להעביר עובד קיים מתפקיד מסוים אל תפקיד בו יש מחסור בכוח אדם. בדרך זו ניתן להמנע גם שחיקת תפקיד של עובדים ותיקים ולהגדיל את הסיכויים לשמירת עובדים וותיקים בחברה.
בכדי לפנות לעובדי עבר שפוטרו צריך לבנות מערך "רשת בוגרים" תקין המצריך שמירת קשר אישי עם עובדי עבר ומתן הסבר על היתרונות בשמירת הקשר בהסתכלות לטווח הארוך.

אם יש צורך בתפקיד ספציפי הדורש כישורים מיוחדים וניסיון בתחום ניתן לבחור באופציה של חיפוש עובדים על ידי קבלת סיוע מ"צייד ראשים". צייד ראשים מאתר עובדים בחברות אחרות, לרוב מתחרות, יוצר קשר עם העובד ונותן לו את ההצעה. צייד ראשים שומר על דיסקרטיות מקסימאלית ולא חושף את זהות החברה.

במידה והחברה מעוניינת בגיוס המוני של עובדים עדיף לבחור בלוחות האינטרנטיים או בפרסום משרות בירידי תעסוקה באוניברסיטאות. בשיטה הזו גם פונים לקהל יעד רחב, גם מקבלים חשיפה גבוהה למשרה/ות הנדרשת/ות וגם ניתן לבצע סינון ראשוני של מועמד ישירות תוך כדי היכרות פרונטאלית איתו. אם החברה אינה מעוניינת להקים דוכן בהרבה כנסים ו"לבזבז" משאבים על גיוס המוני ניתן לפנות ללוח דרושים שמשתתף באופן קבוע בירידים מסוג זה ולסגור איתם עיסקה שתאפשר לחברה את החשיפה המבוקשת אבל ללא הצורך לשלוח את העובדים שלה לעשרות כנסים.  


אלו חלק מהשיטות בתהליך חיפוש עובדים וחלק מהשיקולים שיש לקחת בחשבון. כל חברה תבחר את השיטה המתאימה לה לפי השיקולים שלה.
          


                      

מעסיק, מחפש עובדים?
עשרות אלפי מועמדים ביום!
פרסם משרות עכשיו!
חברות מובילות באתר
פורטל דרושים - לוח דרושים מספר 1 בישראל