לקבלת משרות באימייל הרשמו כאן
זה עובד!
"גם משפחת שלושת הפסים מאתרת מועמדים דרך פורטל דרושים!
אדידס מזמינה אתכם, להתעדכן במשרות השונות ולפנות אלינו עוד היום!"
דניאלה, רכזת משאבי אנוש adidas
חפש משרות

איך כותבים קורות חיים איכותיים?

הדבר הראשון ואולי החשוב ביותר שיש לטפל בו במסגרת תהליך חיפוש עבודה הוא כתיבת קורות חיים. מסמך קורות חיים הינו כרטיס הביקור שלך, המציג אותך בפני מעסיקים פוטנציאלים וקיומו חיוני לשם הגשת מועמדות. קורות חיים מספקים למעסיק מידע על נסיונך, לימודיך, כישוריך, אישיותך ופרטים אישיים רלוונטיים, על מנת שזה יוכל לקבוע, באופן ראשוני, את מידת התאמתך לתפקיד הנידון. 


כל אדם הוא עולם ומלואו, בעל עבר עשיר, אישיות מורכבת והתנסויות מסוגים שונים. מאידך, אל כל איש גיוס מגיעים בממוצע עשרות מסמכי קורות חיים מידי יום ואין בידו הזמן, היכולת או העניין לקרוא בפירוט על מעלליו של כל מועמד. על פי הסטטיסטיקה, הזמן המוקדש לכל קובץ קורות חיים עומד על 20-30 שניות, בהן אמור המגייס להכריע האם האדם "שווה" בדיקה נוספת או לא.

 

לחצו כאן לבניית קובץ קורות חיים איכותי, במהירות ובחינם!
 

 

כתיבת קורות חיים הינה עבודה מורכבת, שמן הראוי להקדיש לה זמן ומחשבה. בעקבות התחרות וההתמקצעות הכללית, המאפיינת את שוק העבודה כיום, השתכללה המלאכה לכדי מקצוע; ישנם יועצים תעסוקתיים, שהתמחו בהכנת מסמכי קורות חיים מקצועיים ומציעים את שירותיהם עם שלל קורות חיים לדוגמא, על מנת לוודא שקו"ח שלכם ימלאו את תפקידם כמסמך שיווקי ויעבירו אתכם אל השלבים הבאים בתהליך הגיוס.
 

בניית קורות חיים – דגשים והנחיות 
 

אין באמת הכרח לפנות אל המומחים לשם כתיבת קורות חיים איכותיים. בעזרת מחקר עיוני קצר, יכול כמעט כל אחד ליצור קובץ קורות חיים יעיל וראוי, הכתוב בצורה מקצועית הן מבחינת המבנה והן מבחינת הניסוח. על קורות החיים להיות נקיים, מזמינים וקלים לקריאה באורך של עד עמוד וחצי ויש להקפיד על שפה יפה, תמציתית וברורה.

קורות חיים

 

קורות חיים - מבנה כללי

 

כאמור, פורמט קורות חיים צריך לכלול פרטים מסוימים על אודות עברכם. קיימים קודים ברורים לפיהם נהוג ליצור את המסמך, ישנן החלטות אישיות אותן תצטרכו לקחת, בכדי להתאים את קורות החיים באופן מרבי וייחודי לעצמכם ולמשרה בה אתם מעוניינים. כך למשל, במקרה בו ההשכלה שרכשתם אינה רלוונטית לתפקיד, אך הניסיון התעסוקתי אקטואלי ונוגע בתחום הנדרש, כדאי לשקול להחליף את מיקום הקטגוריות ולהקדים את המידע המתאים.

להלן התכנים אותם יש לכלול במסגרת קורות חיים לפי הסדר המקובל: 

1. 
פרטים אישיים - בראש העמוד יופיעו תמיד פרטים אישיים ופרטי התקשרות; שם, גיל (לא חובה), טלפון, כתובת מגורים וכתובת דואר אלקטרוני.
 

2. פיסקה מסכמת - הפסקה צריכה לשקף את ייחודכם ולפרט מדוע אתם מתאימים לתפקיד; אין צורך ביותר ממשפט או שניים בעלי מסר ברור. רצוי להציב את הפסקה במקום בולט בתחילת העמוד מאחר ולרוב, אלו הממיינים את קורות החיים לא מגיעים אל סופו.


3. השכלה - פירוט השכלה אקדמית, מקצועית ותיכונית על פי סדר כרונולוגי יורד (מהמאוחר אל המוקדם); יש לכלול את טווח השנים, המוסד הלימודי, סוג התעודה והתחום או נושא ההתמחות. הוסיפו גם קורסים ממוקדים או הכשרות מקצועיות.


4. ניסיון תעסוקתי - פירוט ניסיון העבודה בפועל על פי סדר כרונולוגי יורד; במידת האפשר, רצוי לשמור על רצף תעסוקתי. יש לכלול את טווח השנים, שם החברה, פירוט התפקיד, התמחויות, פרויקטים והישגים מיוחדים. 


5. שפות ותוכנות - פירוט שפות ורמת הבקיאות בהן (בדיבור, כתיבה וקריאה), רמת היכרות עם עולם המחשב והאינטרנט, בקיאות בשפות ותוכנות מחשב.


6. שירות צבאי - יש לכלול את הדרגה בעת השחרור, פירוט התפקידים על פי טווח שנים וקורסים הנוגעים למשרה.


7. שונות - במידה וברצונכם לכלול פרטים נוספים, שיכולים לחזק את מועמדותכם, זה המקום לעשות זאת. ניתן לפרט פעילויות ציבוריות או התנדבותיות, השתייכות לארגונים מקצועיים, פרסומים, תחביבים, מטרות מוגדרות, כישורים מיוחדים או מגבלות.


8. המלצות - בסוף עמוד קורות חיים רצוי להוסיף משפט כגון: "הפניה להמלצות תינתן בהתאם לדרישה" או "המלצות יימסרו על פי דרישה".

מכתב מקדים לקורות חיים  

 

 המכתב המקדים אינו הכרחי ואינו מהווה חלק ישיר של קורות החיים. מדובר בעמוד קצר, הנשלח ביחד עם קורות החיים, בו ניתן לפנות באופן ישיר ואישי אל המגייס ולכלול מידע שלא נמצא לו מקום בין הנתונים ה"יבשים". המכתב המקדים עשוי לכלול את הסיבות בגללן אתם מעוניינים בתפקיד או תיאור קצר, המסביר מדוע הנכם מאמינים, כי אתם האדם הנכון לאייש את המשרה.

 

קורות חיים

 

MYCV – שירות ייעודי להכנת קורות חיים
 

פורטל דרושים מספק למחפשי עבודה כלי ייעודי שנועד ליצור פורמט מקצועי של קורות חיים בקלות ובמהירות. כל מה שנדרש מכם זה להכנס לעמוד של MYCV, להזין את כל הפרטים שלכם והמערכת תייצר לבד קובץ של קורות חיים להורדה. קורות החיים החדשים שלכם יתעדכנו באתר ועכשיו כל פעם שתגיעו לחלון של שליחת קורות חיים יהיה לכם קובץ קו"ח מוכן ותוכלו פשוט ללחוץ על "שלח".
 

כתיבת קורות חיים באנגלית
 

קורות חיים באנגלית הם לא משהו שכולם צריכים, ישנן חברות שמבקשות מהמועמדים שלהם לשלוח קורות חיים בשפה האנגלית לנוחות המגייסים ואם מדובר במשרה שידיעת האנגלית רלוונטית מבחינת דרישות הקבלה. במקרה כזה צריך לעשות עבודה ייסודית ולא רק לתרגם את קובץ קורות חיים הקיים לאנגלית. כדאי לקרוא קצת חומר עיוני ולחפש דוגמאות לקורות חיים באנגלית, בשביל להכיר את הביטויים הנפוצים ולעמוד על השינויים הקטנים שקורים כאשר כותבים קורות חיים באנגלית. למשל השינוי הראשון שנמצא כבר בכותרת: בעברית נהוג לרשום קורות חיים ולא להשתמש בקיצור קוח ואילו באנגלית נהוג להשתמש בקיצור CV במקום צירוף המילים בלטינית -  Curriculum Vitae.

הפצת קורות חיים: פורטל דרושים מציע למועמדים שירות הפצת קורות חיים חינם, כחלק מהאמונה שלנו כי חיפוש העבודה לא צריך לעלות כסף ומועמדים מובטלים לא צריכים לשלם עבור היכולת לחפש עבודה. קורות חיים צריכים להגיע למעסיקים כדי שאתם תוכלו למצוא עבודה.     

לחצו כאן לבניית קובץ קורות חיים איכותי, במהירות ובחינם!


 
מכתב מקדים לקורות חיים | כתיבת קורות חיים באנגלית

 

מעסיק, מחפש עובדים?
עשרות אלפי מועמדים ביום!
פרסם משרות עכשיו!
חברות מובילות באתר
פורטל דרושים - לוח דרושים מספר 1 בישראל