המקצועות ששווה ללמוד ב- 2021!

אחרי שסגרה אותנו בבתים ולימדה אותנו לעבוד מרחוק, הקורונה משפיעה גם על תוכניות הלימודים האקדמיים שלנו. הדרישה למקצועות הסיעוד, מדעי המחשב ומערכות המידע עולה – וכל המעסיקים מחפשים עובדים יזמים ויצירתיים

 

 

מקצועות שכדאי ללמוד

 

כנראה שאף אחד מאיתנו לא חשב לפני שנה, שהעולם כולו יעצור וכל התוכניות שעשינו ישתנו באופן דרמטי בגלל נגיף מסתורי שהגיע מסין, אבל המציאות עולה לפעמים על כל דמיון וכמו הרבה דברים אחרים, גם ההחלטה מה ללמוד יכולה להיות מושפעת מהנסיבות החדשות, כשהביקוש למקצועות מסוימים צפוי לעלות בשנים הקרובות, בעוד הביקוש למקצועות אחרים צפוי לרדת.

 

אז דווקא עכשיו, כשצעירים ישראליים רבים מבינים שהטיול אחרי הצבא כבר לא יקרה בקרוב, כדאי לנצל את הזמן "המת" שנוצר ולקבל החלטה מושכלת מה ללמוד.

 

אז אלו תארים צפויים ליהנות מביקוש גובר בשנים הקרובות?

 

סיעוד: מקצוע העתיד של מערכת הבריאות

 

בשנים האחרונות, עולה הביקוש לאחים ואחיות אקדמאיים במערכת הבריאות – ומשבר הקורונה רק חידד את הצורך הזה, כאשר נדרש מספר רב של אנשי מקצוע מיומנים כדי לטפל במספר גדול של חולים מורכבים, בו זמנית. המשמעות היא ברורה: תואר זה מעניק ביטחון תעסוקתי של ממש. גם מגוון האפשרויות העומד בפני הבוגרים גדול מאוד – כאשר באפשרותם לעבוד במחלקות השונות בבתי החולים, להתקדם ולצבור עוד ועוד ידע מקצועי. 

 

הביקוש הגובר לאחים ואחיות אקדמאיים גם יצר תופעה שתופסת תאוצה, כאשר לא מעט ישראלים בעלי תואר אקדמי בתחומים אחרים לגמרי, החליטו לעבור הסבה למקצוע הסיעוד כדי להבטיח את העתיד התעסוקתי שלהם, להגביר את העניין המקצועי ואת האפשרויות שלהם להתפתחות מקצועית.

 

מערכות מידע ומדעי המחשב: המחסור באנשי מקצוע מעלה את השכר

 

ההסתמכות הגוברת של ארגונים וחברות, בכל הגדלים ובכל הענפים, על מערכות ממוחשבות – מגדילה מאוד את הביקוש לאנשי מקצוע בתחומי מערכות המידע בארגונים, ולבוגרי תואר במדעי המחשב. כבר כיום, קיים מחסור חמור באנשי מקצוע אלה – תופעה הגורמת לעלייה עקבית בשכר.

 

באקדמית רמת גן מציינים כי במקצועות מסוג זה, החשיבות של שילוב עבודה במקביל ללימודים גבוהה במיוחד, כך גם צוברים ניסיון מעשי לקראת ההשתלבות בשוק העבודה העתידי. זאת הסיבה שבאקדמית בנו מסלולים גמישים בתחומים אלו, וניתן להתחיל ללמוד לתואר ראשון B.Sc. במערכות מידע או במדעי המחשב, ללא צורך בבחינה פסיכומטרית.

 

 

חדשנות, יזמות וכלכלה: הכישורים הנדרשים לשוק התעסוקה העתידי

 

הצורך העולה בהכשרות רב-תחומיות, נובע משוק עבודה דינמי ומשתנה, ובכך מגדיל את סל המיומנויות ואת יכולת ההתמודדות של הבוגרים באתגרים עתידיים. אחד התחומים שבהם אנו רואים עלייה בשנים האחרונות הוא כלכלה – כאשר אנשי מקצוע בתחום זה משתלבים כיום בארגונים רבים ויש להם תפקיד קריטי בקבלת החלטות ובהתנהלות השוטפת.

 

באקדמית רמת גן, מציעים לימודי כלכלה בתואר משולב (דו-חוגי) עם לימודי ניהול, המאפשר לסטודנטים להרחיב אופקים ולהיערך לדרישות העתידיות של עולם התעסוקה, ידע אקדמי לצד הבנה עסקית מעמיקה וכל זה במסלול המותאם לאנשים עובדים.

 

בנוסף, ניתן לשלב לימודי ניהול עם לימודי תואר בחדשנות ויזמות המעניקים לבוגרים מיומנויות של חשיבה חדשנית, ההכרחיות יותר מתמיד להצלחתם של ארגונים בעולם משתנה. בוגרי התואר ילמדו לנתח סיפורי הצלחה וכישלון של מיזמים שונים וירכשו ידע וכלים מעשיים לעתיד; ליזום ולהוביל תהליכים חדשניים ויצירתיים במגוון מערכות ארגוניות; ולדעת איך להקים מיזם חדש משלב ההקמה וגיוס משקיעים ועד הפיתוח העסקי.

 

קרדיט תמונות: shutterstock

 

מתעניינים לקבל פרטים נוספים על הלימודים באקדמית רמת גן בואו ליום הפתוח – שלישי 9.2

כנסו לקישור >>