סטודנטים: חוזרים לשיגרה!

שוק התעסוקה מתאושש ומתעורר, האוניברסיטאות והמכללות מעבירים אט אט את שיעורי הזום לכיתות. עכשיו הגיע הזמן גם לחזור ולעבוד במשרות סטודנט שיעזרו לכם להתקיים לצד הלימודים במשרות טרום התמחות או כלליות

 

סטודנטים מחפשים עבודה

 

 את התאוששות מהקורונה אפשר לזהות די בקלות בהיצע המשרות לסטודנטים שמתעדכן מידי יום ונכון לעכשיו יד עליה של 31% בכמות המשרות (*הנתונים מוצגים ביחס לשנת 2019, טרם השינוי בשוק התעסוקה בעקבות נגיף הקורונה.. בין המשרות נדרשים סטודנטים למשאבי אנוש, סטודנטים להנדסת איכות הסביבה, סטודנטים לראיית חשבון, סטודנטים למינהל עסקים ועוד. מבדיקת הנתונים בדרושים IL עולה כי היצע המשרות לבוגרים ללא ניסיון הוא נמוך במיוחד, בייחוד בתחום ההייטק. היצע המשרות עולה החל מדרישה לניסיון של מעל 3 שנים ועד 5, מה שמדגיש את הקושי להתקבל למשרות ללא ניסיון או עם ניסיון מועט. היקף המשרות המוצעות למתמחים אמנם נמוכה, אך כדאי לנסות ולנצל אותן כיון שהן יכולות לסלול את הדרך לתחילת הקריירה שלכם.

 

משרות טרום התמחות

משרות טרום התמחות הן משרות מבוקשות במיוחד ומקנות יתרון אדיר לסטודנטים שעבורם זאת הזדמנות לעסוק במקצוע הנלמד באופן פרקטי ולצבור ניסיון. משרת טרום התמחות מקנה גם את האופציה הראשונית לרקום קשרים עם אנשי מקצוע בענף שיכולים בהמשך להוות גשר לעבודה חדשה. היתרון הכי בולט ומשמעותי למתמחים שעובדים במהלך לימודיהם, על פני בוגרים אחרים בסיום התואר מתבטא הן מבחינת הניסיון והן מבחינת השכר. יש מעט משרות התמחות ולכן חשוב להתחיל לחפש בשלב מוקדם. הדרך הכי טובה להיכנס לארגונים טובים וגדולים היא להיכנס כסטודנטים ולאו כבוגרים.

 

בכל תחום היכולת של הסטודנט להתחיל לעבוד ולהתנסות היא שונה, יש ענפים שניתן לאחר שנת לימודים אחת, באחרים לאחר שנתיים וכו'. חשוב לבדוק לפי תחום הלימודים ולנסות להשתלב במשרה מתאימה בחברות השונות. יש חברות שבאופן ספציפי מבקשות לאייש סטודנטים ואילו אחרות שאינן מציינות את המשרה כטרום התמחות ובכל זאת שווה לנסות ולהגיש מועמדות אם מדובר במשרת ג'וניור ראשונית. כיום מוסדות לימוד רבים מנסים לגייס ולתווך בין חברות לסטודנטים הלומדים אצלם ומצליחים ליצור חיבורים יעילים לשני הצדדים.

 

 

הנה כמה דוגמות למשרות טרום התמחות שוות:

 

סטודנט להנדסה

סטודנט למשאבי אנוש

סטודנט להנדסת איכות הסביבה

סטודנט לראיית חשבון

סטודנט הייטק

 

משרות התמחות

 

משרות גמישות

זה לא סוד שסדר היום של הסטודנטים מורכב ברובו מלמידה אינטנסיבית ולכן המשרה שבדר"כ הם מחפשים הינה משרה גמישה במשמרות כמלצרים, בשמירה, מכירות וכדומה. יתרון נוסף של משרות מסוג זה הוא זמינות המשרות ותהליך הקבלה הקצר יחסית.

 

דוגמות למשרות גמישות:

 

שירות לקוחות

עובד/ת בבית קפה משמרות

עובדים כלליים

 מאבטחים

משמרת לילה

 

עבודה מהבית

משרות שניתן לבצע מהבית הן גם משרות שיכולות להתאים לסטודנטים שאין להם את היכולת לאייש משרה במשרד. השעות וסדר היום הגמיש יאפשר לכם לקבוע את סדר יום העבודה שלכם בהתאם ליום הלימודים שלכם ולשעות הפנאי.

דוגמות למשרות עבודה מהבית:

 

כותבי תוכן

שיווק מהבית

פעילות ברשת

 

קרדיט תמונות: shutterstock