חיפוש עבודה עם ילדים בבית: זה אפשרי?

החופש הגדול מהווה תקופה מאתגרת להורים ומי שנמצא בתהליך חיפוש עבודה נוטה, בתקופה זו לזנוח מעט את המשימה ולהתמקד בילדים. אין ספק שמדובר בקושי ממשי וצריך לדעת לנווט בין העולם המקצועי ובין הילדים והמשפחה, אבל חבל להשהות את חיפוש העבודה. אז איך נשארים שפויים בקיץ וגם מצליחים להמשיך בתהליך חיפוש עבודה יעיל?

 

ריכזנו עבורכם עצות מוצלחות לניהול אפקטיבי של הזמן בזמן שהילדים בחופש, כך שתוכלו להמשיך לחפש עבודה ביעילות מבלי ליפול לכאוס של בלגאן והסחות דעת בלתי פוסקות:

 

הכנת תכנית יומית

 

הנטייה הטבעית של כולנו היא להעדיף סדר יום מוגדר וידוע מראש על פני חוסר ודאות. אצל ילדים זה אפילו יותר קריטי – סדר יום קבוע מראש מעניק להם תחושת ביטחון. אחת ההמלצות לחופשת הקיץ עם הילדים היא לבנות תכנית יומית מסודרת מראש לכל השבוע, כך שבכל יום הילדים ידעו מה התכנית המשפחתית לאותו היום. אם הילדים בגילאי בית ספר וכבר יודעים לקרוא, מומלץ לרשום את התכנית על דף או בריסטול יחד איתם (עבורם זו חוויה מהנה בפני עצמה), ולתלות את הדף במקום בולט, על המקרר למשל.

 

כדי להבטיח לעצמכם זמן אפקטיבי לחיפוש עבודה, הוסיפו לתכנית הרשומה את הזמן שלכם - מספר שעות בהם אתם לבד בחדר מול המחשב לצורך חיפוש משרות רלוונטיות, שליחת קורות חיים, עדכון הרשתות החברתיות, ביצוע שיחות טלפון, וכד'.

 

ניהול אפקטיבי של סדר היום

 

ניהול חכם של סדר היום יכול להוות הבדל דרמטי בין שקט שיאפשר לכם לחפש עבודה, ובין חוסר סובלנות, שעמום ותסכול של הילדים שצפוי להוביל לבלגאן, בכי, צעקות ורעש. ילדים, בניגוד אלינו המבוגרים, מתקשים לדחות סיפוקים והם מתעוררים מלאי אנרגיה בבוקר ומוכנים ליום של פעילות. לכן חשוב מאוד לתכנן את היום באופן כזה שהאטרקציות והפעילויות האקטיביות ייעשו בשעות הבוקר עד הצהריים. בילוי בים, בבריכה, בהצגה, בקולנוע, בקניון, בפיקניק, וכו', יאפשר לילדים ליהנות ולהוציא מרץ. כך כשתשובו הביתה בצהריים, הם יהיו רגועים ועייפים ויוכלו לנוח, לצפות בטלוויזיה ולהעסיק את עצמם באופן מיטבי כך שאתם תוכלו  להתפנות לחיפוש עבודה.

 

בייביסיטר, סבים וסבתות

 

עזרה מבחוץ היא הרבה יותר מלגיטימית, היא אפילו רצויה. מעבר לכך שכל הורה מוכרח לקחת הפסקה מהאינטנסיביות עם הילדים וזמן לעצמו, גם הילדים ברובם זקוקים לשינוי אווירה ובילוי עם אנשים נוספים מלבד ההורים. חופשת הקיץ היא הזמן הטוב ביותר להיעזר בבייביסטר, מטפלת, סבא וסבתא, אחים ואחיות. עצה חכמה היא להיעזר גם במכרים שלכם, הורים לילדים מהכיתה או הגן של ילדיכם, ולקבוע ימים בהם הילדים שלכם יבלו איתם, ולחילופין, ימים אחרים בהם ילדיהם יבלו איתכם. זה יעניק לכל אחד מההורים, מספר שעות חופשיות רצופות, בהם הם יוכלו לחפש עבודה באינטנסיביות. כמובן שיש גם את אופציית הקייטנות למי שמעוניין ויכול להרשות לעצמו, שמציעות מגוון עצום של אטרקציות ועולמות תוכן מרתקים לילדים.

 

ראיונות ופגישות בחוץ

 

אם הילדים שלכם גדולים יותר ויכולים להישאר בבית לבד למספר שעות, תוכלו לקבוע לעצמכם שעתיים-שלוש ביום בהן אתם יוצאים לפגישות עם קולגות ועם מכרים שיוכלו לסייע לכם לחפש עבודה באמצעות הקשרים או הייעוץ שלהם. תוכלו גם לקבוע שעות בהם אתם יוצאים לראיונות או אפילו יוצאים לבדכם מהבית עם המחשב לכמה שעות, לשבת במקום שקט שבו תוכלו לעסוק בחיפוש עבודה.

 

ניצול שעות הלילה

 

גם אם אינכם "אנשי לילה", בשעות הערב המאוחרות כשהילדים ישנים תוכלו להקצות שעה לכל היותר, בחיפוש עבודה - התעדכנות במשרות פנויות ושליחת קורות חיים. העצה הזו מתאימה רק לאנשים שמסוגלים לשמור על ערנות וריכוז בשעות אלו שהרי אין טעם בשליחת פנייה מבולבלת ולא רהוטה למגייסים. היתרון בפנייה למשרות בשעות הלילה הוא שהמגייסים יראו את הפניות שלכם מיד על הבוקר והן יקבלו עדיפות על פני פניות אחרות שיישלחו רק בבוקר או בצהריים, כך שזה יוכל להגדיל את הסיכוי שיפנו אליכם.

 

 

כדי לדעת כיצד לחפש עבודה באופן אפקטיבי ונכון – צפו בסרטון הבא