מהי העצה הטובה ביותר למציאת עבודה?

מהי העצה החשובה ביותר לקריירה שאף אחד לא מספר לכם עליה, וכיצד היא יכולה לשנות את חייכם?

 

 

במהלך חיפוש עבודה, אנשים מקבלים מגוון עצות מגורמים רבים ושונים. החל ממומחי קריירה, דרך חברים ועמיתים ועד לבני משפחה. חלק מהעצות מועילות מאוד ויכולות באמת לסייע לכם בעת חיפוש עבודה, בהגדלת פוטנציאל הפניות ממעסיקים, הצלחה בראיונות עבודה והתאקלמות מיטבית בחברה החדשה. ועם זאת, ישנן לא מעט עצות נדושות וקלישאתיות שוודאי תקבלו בדרך, שלא באמת יסייעו לכם להעצים באופן אפקטיבי את האפשרות לקבל את תפקיד חלומותיכם.

 

בין כל העצות הללו, יש עצה אחת ייחודית ויוצאת דופן אשר אינה עוסקת באלמנטים חיצוניים כגון שיפור קורות החיים שלכם או קוד הלבוש הנכון לראיונות עבודה, כי אם בכם עצמכם -  הגדלת האמונה וההערכה העצמית שלכם שמשפיעות על כל דבר שאתם עושים ומשדרים החוצה. מסיבה זו העצה הזו, היא הבסיס לכל העצות האחרות.

 

כן, ערך חשוב להפליא שישפר את מעמדכם בכל דבר ובכל תחום בחיים, ובדגש על מציאת עבודה, הוא חיזוק וביסוס ההערכה העצמית והאמונה בעצמכם. כדי להצליח להשיג את המטרה (במקרה זה, מציאת העבודה המיוחלת שלכם), עליכם "לאפס" את קו המחשבה והלך הרוח כך שתתחילו להאמין בעצמכם באמונה מוחלטת. האמונה וההערכה העצמית שלכם צריכות להיות כל כך חזקות ויציבות שלא ניתן יהיה לערער אותן. יש לבסס אותן באופן כזה שיאפשר לכם לקבל את התפקיד. איך עושים את זה?

 

לא להתרגש מכישלונות

 

אף אחד מאיתנו לא אוהב להיכשל. אנשים שאינם מתאכזבים כאשר הם נכשלים בהשגת המטרה, כנראה לא רצו אותה מספיק. כשאתם נמצאים בתהליך חיפוש עבודה ומעוניינים בתפקיד או בחברה ספציפית, קשה מאוד לא להתאכזב כשאינכם מקבלים את התפקיד. עם זאת, חשוב לזכור, שכישלון הוא חלק בלתי נפרד מההצלחה. מטעויות אפשר ללמוד ולשפר בפעם הבאה. מלבד זאת, ישנם גורמים רבים נוספים שיכולים להוביל לכך שלא תקבלו את התפקיד. לא הכל קשור אליכם.

 

תהליך חיפוש העבודה עלול להיות מתסכל ומתיש. הוא בהחלט יכול להזיק לביטחון העצמי ולהערכה העצמית שלכם. קבלת תשובות שליליות פעם אחר פעם, ללא ספק פוגעת ועושה את שלה. אבל כאן המקום לחזק ולהעצים את עצמכם. הזכירו לעצמכם שוב ושוב שלא הכל תלוי בכם. יש גורמים משפיעים רבים כגון מצב השוק, שינויים שמתרחשים בחברות, ואלמנטים נוספים שמשפיעים על אי קבלתכם לעבודה, ויש תחרות גדולה על משרות אטרקטיביות. חזקו את עצמכם על ידי כך, שתהיו יותר אופרטיביים ופחות רגשניים. בזמן תחרות עליכם לנוע קדימה, להמשיך הלאה, להשתפר ולהגיע למשרה המוצעת הבאה, מוכנים וטובים יותר.

 

ההערכה עצמית משפיעה על כל דבר

 

ההערכה והאמונה העצמית משפיעות על כל דבר שאתם משדרים - על שפת הגוף, המימיקה של הפנים, האינטונציה והיציבה. אנשים אשר בטוחים בעצמם וביכולותיהם משדרים ביטחון עצמי שמקרין החוצה, לסביבה. המראיינים קולטים זאת היטב, וזה מעניק לכם נקודות אצלם ומשפיע באופן חיובי על החלטות הגיוס לגביכם, בין אם באופן מודע ובין אם לא.

 

העצמת ההערכה והאמונה העצמית

 

המפתח להצליח בחיפוש עבודה ולעלות בסולם התפקידים הוא לשנות את המחשבות הפנימיות שלכם ואת המונולוגים שעובר בראשכם. הקפידו להזכיר לעצמכם את המטרה, ומדוע אתם מעוניינים בה. חשבו על המשרה המיוחלת שלכם וקחו לכם מספר דקות לחשוב ולפרט לעצמכם מדוע אתם מעוניינים בה. לאחר מכן, הזכירו לעצכם את כל הסיבות לכך שאתה בהחלט יכולים וראויים לה: הכישורים המיוחדים שלכם שיאפשרו לכם לבצע את המשרה באופן הטוב ביותר ושיעניקו למעסיק ערך מוסף אם יעסיק אתכם.

 

אם יש לכם מטרה ושאיפה לעבוד בתפקיד או בחברה מסוימת באופן ספציפי, ואתם עובדים על הלך הרוח שלכם וקו המחשבה לצורך הגדלת האמונה וההערכה העצמית, אין הרבה דברים שיוכלו לעמוד בדרככם. באופן הזה, גם אם לא תתקבלו לתפקיד או לחברה הפעם, תוכלו להמשיך לנסות ולהצליח בפעמים הבאות.