5 דרכים להיכנס לחברה הנחשקת מהדלת הצדדית

במצבי משבר כגון משבר ההייטק הנוכחי והאטת גיוסי העובדים, הדרך להיכנס לחברה נחשקת שאתם רוצים לעבוד בה הופכת להיות יותר מאתגרת. גם במצבי שגרה כשלתפקיד יש ביקוש, לעתים הדרך היחידה להיכנס לעבוד בחברה היא מהדלת הצדדית...

 

 

המונח "דלת צדדית" בהקשר של כניסה לעבודה בחברה, מתייחס להשגת ראיון עבודה שלא דרך הצינורות המקובלים, כגון שליחת קורות חיים והמתנה פאסיבית לזימון לראיון.  כשאתם רוצים לעבוד בחברה נחשקת שלא מפרסמת משרות בשלב זה או שהתחרות על המשרה שהחברה פתחה גדולה מאוד ואתם רוצים להגדיל משמעותית את הסיכויים שלכם להתקבל, 'הדרך הצדדית' היא שער הכניסה הטוב ביותר.

 

להלן 5 דרכים טובות להיכנס לחברה הנחשקת, מהדלת הצדדית:

 

אירועים וכנסים

 

אחת הדרכים ליצור קשר עם גורמים בכירים בחברה או גורמים במחלקת משאבי אנוש וגיוס, היא להגיע לכנסים ולאירועים שבהם החברה משתתפת. בזמן ההפסקות במהלך הנטוורקינג העסקי, תוכלו ליצור קשרים עם בכירים בחברה, להראות את התעניינותכם הרבה בחברה ולבקש פרטי קשר של אחד הבכירים, כך שתוכלו לפנות אליו באופן ישיר בהמשך עם בקשה לעבודה בחברה.

 

אפשרות אידיאלית עוד יותר, היא להירשם לכנס משאבי אנוש בו החברה מציגה, ובזמן ההפסקה לאתר את מנהלי משאבי האנוש/מנהלי הגיוס בחברה, לשוחח איתם באופן מוערך ומכובד, להתעניין אם קיימות משרות פתוחות בחברה בימים אלו, ולבקש פרטי קשר – אימייל, טלפון וכד', בכל מקרה. כדי לשלוח להם קורות חיים באופן ישיר.

 

פנייה יזומה למנהל הגיוס דרך הרשתות החברתיות

 

באופן דומה ליצירת הקשרים עם מנהל הגיוס בכנס, תוכלו למצוא את פרטיו ברשתות החברתיות, כגון לינקדאין, ולשלוח לו פנייה יזומה עם קורות החיים שלכם ומכתב שמפרט את התעניינותכם בחברה ורצונכם האותנטי לעבוד בה.

 

המלצות "חבר מביא חבר"

 

מרבית החברות מגייסות כיום בשיטת "חבר מביא חבר" באמצעותה עובדים בחברה ממליצים למנהל הגיוס על מכרים שלהם שמתאימים לתפקידים המוצעים, ובמידה והמכר מתקבל לחברה וצובר וותק מסוים, הממליץ מתוגמל עבור המלצתו. מסיבה זו, עובדי החברה הממליצים, מעוניינים להגדיל את פוטנציאל ההמלצות שלהם. במידה ואתם מכירים עובדים בחברה נחשקת בה אתם רוצים לעבוד, תוכלו לבקש מהם להמליץ עליכם לתפקידים המתאימים בחברה.

 

כניסה לחברה דרך תפקיד אחר

 

דרך נוספת לזכות בתפקיד בו אתם מעוניינים בחברה נחשקת שאינה מגייסת בשלב זה, או במקרים בהם התחרות על התפקיד שאתם מעוניינים בו קשה, היא להתקבל לחברה לתפקיד אחר שקל יותר להתקבל אליו. ייתכן והתפקיד הזה לא יממש את מלוא הכישורים שלכם, ואולי זה אף יצריך מכם לבצע "שנמוך" של קורות החיים שלכם כדי שלא תיתפסו מוכשרים יתר עד המידה ((Over qualified לתפקיד. בכל מקרה זו דרך טובה להיכנס לחברה נחשקת מהדלת הצדדית, ולטפס לתפקידים המיוחלים, מבפנים.

 

כניסה לחברה כעובד חיצוני

 

דרך נוספת להיכנס לחברה נחשקת היא לעבוד מול גורמים בחברה כעובד חיצוני (פרילאנס) בפרויקט זמני. ייתכן והחברה זקוקה לתגבור של מערך מסוים שהוא בתחום ההתמחות שלכם, אולם אין אפשרות להתחייב בשלב זה למשרה מלאה ולהעסקה ישירה. בירור צרכים מול גורמים בחברה וכניסה לעבודה מול החברה במתכונת פריאלנס, תאפשר לכם לייצר ולחזק קשרים באופן הטוב ביותר. לעתים תפקיד שהחל כפרויקט זמני מקבע את הצורך בו ויש לכם סיכוי גדול להפוך לשכירים בחברה, בהמשך.