5 טעויות פטאליות שאסור לעשות כשמתפטרים

אם אינכם מרוצים מהעבודה הנוכחית שלכם והחלטתם על חיפוש עבודה חדשה יש כמה דברים שחשוב לעשות או לא לעשות, בתהליך. הראשון שבהם: אל תשרפו גשרים. אף פעם אי אפשר לדעת האם ומתי תזדקקו לבוס הקודם שלכם. מהן 5 הטעויות הפטאליות שאנשים עושים כשהם עוזבים מקום עבודה, ומדוע חשוב להימנע מהן?

 

התפטרות

 

אי שמירה על דיסקרטיות

 

אנשים לעתים שוכחים לשמור על דיסקרטיות ונוטים לספר על אי שביעות רצונם מעבודתם הנוכחית. במקרים גרועים יותר, הם אף עושים טעות פטאלית ומספרים באופן חופשי כי הם מחפשים מקום עבודה. מדוע זו טעות? יש לכך מספר סיבות. הראשונה שבהן, היא שהמידע עלול להגיע למעסיק שיבין מצדו שאתם לקראת עזיבה ועליו לגייס אדם אחר לתפקיד במקומכם. במקרה בו תחליטו להישאר בסופו של דבר, זה עלול ליצור בעיה. ייתכן והתפקיד כבר לא יישמר לכם. סיבה נוספת היא, שהמעסיק צפוי, באופן לגיטימי, להיפגע מכך שהוא שמע על רצונכם לעזוב את העבודה מגורם אחר. העובדה שלא סיפרתם לו את זה בעצמכם עלולה ליצור טריז ביניכם ולפגוע ביחסים. לכן, לא משנה כמה נורא אתם עשויים להרגיש, הקפידו לשמור על דיסקרטיות ככל האפשר, ולשדר "עסקים כרגיל" בזמן בתהליך חיפוש העבודה, עד הרגע שבו מצאתם עבודה אחרת.

 

חיפוש עבודה מתוך המשרד

 

כאשר אתם באמת לא מרוצים ממקום העבודה שלכם ואתם מחפשים עבודה אחרת, או שקיבלתם הצעה טובה יותר ממקום עבודה אחר, כך או כך, הקפידו לנהל את תהליך חיפוש עבודה מחוץ למשרד בו אתם עובדים. את האימיילים שאתם שולחים עם פנייה למשרות, הקפידו לשלוח מהאימייל הפרטי שלכם ולא מחשבון המייל של מקום העבודה כיוון שייתכן ויש עליו מעקב. את שיחות הטלפון שלכם עם המגייסים הקפידו לבצע לאחר שעות העבודה או בזמן שבו אתם לא בבניין החברה, מתוך אותם טעמי הדיסקרטיות האמורים. אחת הטעויות הפטאליות שאנשים עושים בעת חיפוש עבודה, הוא לבצע את התהליך מתוך משרדם הנוכחי, וכך השמועה על חיפוש העבודה שלכם מתפשטת ונוטה להגיע לאוזניים הלא נכונות.

 

תיאום ראיונות בשעות העבודה

 

ברור לכל שתהליך חיפוש עבודה כולל ביצוע ראיונות בחברות מגייסות וצריך לפנות לזה זמן. עם זאת, היעדרויות רבות ותכופות מהמשרד במהלך שעות היום היא טעות פטאלית שעלולה לעורר חשד וגם לפגוע במשימות השוטפות שלכם. ההמלצה היא לקחת מספר ימי חופש מרוכזים ולנסות לתאם ראיונות לימים אלו, או לנסות לתאם ראיונות בשעות הבוקר מוקדם ככל האפשר לפני שעות העבודה שלכם או אחר הצהריים/ערב, לאחר שעות העבודה. מגייסים נוטים להבין ואף להעריך אנשים שמחפשים עבודה בזמן שהם עדיין עובדים ולכן צפויים להתחשב בשעות הפנויות שלכם לביצוע הראיונות.

 

שריפת גשרים

 

שריפת גשרים כאמור, היא טעות רצינית. המנהלים שלכם עשויים לשכוח עם הזמן כיצד היה לעבוד אתכם, אבל איך גרמתם להם להרגיש זה דבר שלא נשכח בקלות. בעת חיפוש עבודה ובעיקר לאחר שהודעתם למנהל שלכם על התפטרותכם, הקפידו לשמור על קשר טוב וחיובי. אף פעם אין לדעת מתי והיכן תתקלו במנהל שלכם שוב. יתכן שהוא יהיה זה שיבדוק את קורות החיים שלכם או יקבל את החלטת הגיוס הסופית באחת החברות העתידיות שתרצו לעבוד בהן. ייתכן גם שתרצו לחזור בעתיד למקום העבודה הנוכחי. תמיד חשוב לשמור על קשרים טובים עם הקולגות והמנהלים הקודמים.

 

 

קלות ראש בעבודה הנוכחית

 

טעות משמעותית נוספת שאנשים עלולים לעשות לאחר שהם מוצאים עבודה חדשה, היא לזלזל ולהקל ראש בעבודתם הנוכחית. דווקא בימים האחרונים שלך במקום העבודה הנוכחי, חשוב לבצע את העבודה באופן הטוב ביותר כדי להותיר רושם טוב על המנהלים שלכם ולוודא שהם יזכרו אתכם בצורה חיובית. הקפידו לבצע היטב את כל המשימות הפתוחות שנותרו לכם ולסיים את העבודה החברה בצורה איכותית ומכובדת.