5 הכישורים החשובים לשנת 2023

מחפשים עבודה? אלו 5 הכישורים החשובים ביותר שתצטרכו בשנת 2023 - הכרת המיומנויות והכישורים המבוקשים לשנת 2023 היא המפתח להצלחה בקבלת משרה נחשקת ובהמשך, בעבודה ובקריירה. מהם הכישורים הדרושים לשנה הקרובה?

 

 

בין אם אתם חדשים בעולם העבודה או עובדים מנוסים שמחפשים עבודה חדשה ורוצים לשמור על היתרון התחרותי שלכם, הכרת המיומנויות והכישורים שיידרשו בארגונים ובחברות בשנה הקרובה יכולה להעניק לכם נקודת פתיחה מצוינת. כעת רק נותר לברר עם עצמכם - האם אתם ניחנים ביכולות המבוקשות או שכדאי לכם לחזק אותן לפני תחילת השנה.

 

להן 5 הכישורים והמיומנויות הדרושים לשנת 2023:

 

יכולת עבודה בצוות

בעידן שבו משימות ופרויקטים מבוצעים על ידי צוותים הרבה יותר מאשר בידי אדם אחד, יכולת עבודה בצוות היא אחד הכישורים המבוקשים ביותר. עבודת צוות משותפת הופכת חלומות למציאות, ומעסיקים מחפשים עובדים בעלי יכולות מצוינות של עבודה בצוות, כולל מיומנויות תקשורת גבוהות, יכולות סיעור מוחות והפרייה הדדית.

 

פתרון בעיות

היכולת לפתור בעיות תמיד תהיה יכולת מבוקשת, בעיקר מתוך כך שפתרון בעיות הוא לא משהו שלומדים בבית הספר, וזו מיומנויות שאין לכל אחד. יכולת לפתור בעיות היא הרבה מעבר לחשיבה טכנית של מה שצריך לעשות ברגע שצצה בעיה או משבר, אלא כל הגישה כולה, לפתרון הבעיה. אנשים בעלי מיומנות פתרון בעיות, ניחנים ברוגע פנימי וחשיבה צלולה תחת לחץ. הם לא מאבדים את קור הרוח שלהם במצבי משבר, ולא רצים לפתרונות מהירים שהם בגדר "עזרה ראשונה", ללא חשיבה מעמיקה. הם בעלי תושייה של ממש ולרוב הם אלו שימשכו אחריהם עובדים אחרים לכיוון הפתרון הנכון.

 

ניתוח נתונים

"הנתונים הם השמן החדש" לעבודה, כפי שאמר המתמטיקאי הבריטי ואמן השיווק של 'טסקו'-  קלייב האמבי. לא רק המוצרים שהחברות מפתחות מבוססים על נתונים, גם תהליכי קבלת ההחלטות בחברות כיום מבוססים על נתונים.  חברות וארגונים בכל רחבי העולם הבינו שעל מנת להיות תחרותיים עליהם להתמקד בניתוח ביג דאטה בכל תהליכי קבלת ההחלטות – החל מהחלטה על פריצה לשווקים חדשים, דרך החלטות הפיתוח, ועד לרכישות ומיזוגים. בעולם מבוסס נתונים כיום, חברות נותנות עדיפות למועמדים בעלי ידע וניסיון בניתוח נתונים ויכולות גבוהות בתחום, כמעט לכל תפקיד אליו הן מגייסות. על מנת להגדיל את התחרות שלכם בשנת 2023 – זה הזמן לרכוש ידע בתחום ניתוח הנתונים.

 

ניהול פרויקטים זריז

בדומה לניתוח נתונים, גם עולם הפרויקטים עבר מהפכה בשנים האחרונות, כשיותר ויותר ארגונים עברו לעבוד בשיטה 'פרויקטלית', שבה עובדים מצטוותים יחד לעבודה על פרויקט מסוים תחת מנהל הפרויקט. ניהול פרויקטים זריז (Agile Project Management - APM) היא פילוסופיית ניהול פרויקטים בדגש על שיתוף פעולה עם הצוות עם הלקוחות תוך גמישות ומהירות מחשבתית וביצועית. המודל הזה נכנס בתאוצה לארגונים, ומועמדים בעלי יכולות ניהול פרויקטים במהירות ותוך גמישות לשינויים מול העולם הדינמי, זוכים לביקוש יתר.

 

חריצות ומוטיבציה

שתי תכונות חשובות שמעסיקים צפויים להמשיך ולחפש אצל מועמדים בשנת 2023, הן מוסר עבודה ומוטיבציה גבוהה. מיומנויות אלו אפקטיביות מאוד לפרודוקטיביות הגבוהה של העובדים, ומוכיחה למעסיקים כי הארגון חשוב להם. מעבר לכך, עובדים בעלי מוטיבציה ומוסר עבודה גבוה, לרוב סוחפים אחריהם עובדים נוספים, וזה אידיאלי לארגון. אם אתם אכן מצטיינים במיומנויות הללו, חשוב להדגיש זאת בקורות החיים ובראיונות העבודה.