טבלת השכר: איך לקרוא אותה נכון?

כמה מרוויחים מפתחים בשנה הראשונה וכמה ירוויחו לאחר 5 שנים? עד כמה שווה להתקדם למשרד ראש צוות מבחינת גובה השכר שהתפקיד יעניק לכם? מה הגובה השכר שכדאי לבקש בראיון העבודה? כדי להשיב על כל השאלות הללו, מומלץ להשתמש בטבלת השכר

 

תלוש שכר

 

אז כמה באמת מרוויחים בתחום המקצועי שלכם, ואיך תדעו שאתם מקבלים את השכר המתאים? השאלה הזו עולה כל הזמן, ובצדק. אין ספק שעובדים רוצים לדעת כמה כסף הם יוכלו לקבל בתחום המקצועי שלהם, ומהו השכר הנכון לבקש בראיון העבודה. התשובה לשאלות הללו מורכבת מכמה פרמטרים, כגון: התחום המקצועי, ההכשרה, התעודות, הניסיון שלכם, האם אתם עובדים מתחילים או בעלי וותר, כמה שנות ניסיון צברתם בתפקיד והאם אתם בתפקיד ניהולי.

 

טבלת שכר היא המקור הטוב ביותר למענה לשאלות אלו, בהתאם לפרמטרים השונים. הטבלה מפרטת את גובה השכר הממוצע במשק לתחום התפקיד, ומחולקת על פי אותם הפרמטרים. טבלאות השכר מספקות לכם מידע לגבי נתוני השכר העדכניים במשק, ומאפשרות לכם להתכונן היטב לראיונות העבודה ובעיקר לשיחת ציפיות השכר, כשאתם מעודכנים בשכר הממוצע לעובדים בתחום העיסוק שלכם ויודעים פחות או יותר כמה לבקש. טבלאות שכר הן כלי עזר אפקטיבי להערכת מצבכם ביחס לשוק.

 

אם הציעו לכם שכר ואתם רוצים להמיר ברוטו לנטו כדי לדעת תכלס כמה ייצא לכם, תוכלו לערוך חישוב שכר בעזרת מחשבון ברוטו נטו.

נתוני השכר העדכניים נאספים על ידי חברות השמה מובילות, ומאורגנים באופן מסודר בטבלת השכר, על פי התחום המקצועי, התפקיד, הבכירות, ומספר שנות הוותק. טבלאות אלו מתפרסמות באתרי הדרושים.

 

מה חשוב לדעת לגבי טבלת השכר?

 

לפני הכל, בטרם מסתמכים על נתוני השכר בטבלת השכר, חשוב לבדוק מי המקור שפרסם את הנתונים ולוודא שמדובר בחברה אמינה ומוכרת. כשמדובר בראיון העבודה שלכם ובדרישות השכר שאתם מציבים על סמך טבלת השכר, אין ספק בחשיבות המהימנות של הנתונים.

 

דבר נוסף שחשוב לדעת לגבי טבלת שכר, הוא ששנות הניסיון והבכירות משפיעים מאוד על השכר. עשויים להיות הבדלים משמעותיים באותו תחום עיסוק - מתכנת PHP לדוגמה, שעובד 2-3 שנים בתפקיד ובין מתכנת PHP שעובד 5 שנים בתפקיד. כמו כן, הבדל משמעותי בין שכר של עובד ובין שכר של ראש צוות באותו התחום. לכן, כשאתם בוחנים את השכר הממוצע הנכון לכם, עליכם לבדוק שאתם נמצאים בקטגוריה הנכונה והמדויקת שלכם בטבלת השכר, מבחינת מספר שנות הניסיון שלכם והתפקיד.

 

הבדלים נוספים בשכר טמונים באזור מקום העבודה. ישנם הבדלי שכר ניכרים בין אזורי הפריפריה – הצפון והדרום ובין אזור המרכז. באזורי הפריפריה, השכר הממוצע נמוך יותר. כך שאם אתם מחפשים עבודה ומעוניינים לדעת את גובה השכר הממוצע בתחום, חשוב להתייחס גם לנושא המיקום.

 

כיצד לקרוא את טבלת השכר?

 

כדי לקרוא את טבלת השכר בצורה נכונה ולבדוק את השכר הממוצע המגיע לכם בתפקיד, חשוב לדייק בבחירת העמודות בטבלה. ראשית, יש לחפש את טבלת השכר המתאימה לפי תחום העיסוק, לדוגמה: טבלאות שכר חומרה, טבלאות שכר כספים, טבלאות שכר תפעול והנדסה, טבלאות שכר תוכנה, וכו'.

 

כשאתם בוחרים את הטבלה המתאימה, תמצאו בעמודה הימנית את התחום המקצועי הספציפי. ב'טבלת שכר חומרה' לדוגמה, תוכלו לבחור בעמודה הימנית, בין: FPGA, ASIC/VLSI, RF, מהנדס/ת וריפיקציה, Backend, וכן הלאה.  כשאתם עומדים על השורה של התפקיד המתאים, תוכלו לראות בכותרות העמודות למעלה בטבלה, את חלוקת העמודות לפי הוותק. בחרו את העמודה המתאימה לכם על פי מספר השנים שאתם עובדים בתפקיד. העמודה האחרונה בטבלת השכר היא עמודת "ראש צוות" ומתאימה לאלו שבתפקיד ראש צוות בתחום שלהם.

 

ב- דרושים IL הוספנו עבורכם עמודה נוספת בסוף הטבלה, המציעה משרות פנויות בהתאם לתחום המקצועי שלכם. בלחיצת כפתור תוכלו להיכנס ולחפש בין מאות משרות בכל תחום ותחום.

 

אל טבלאות השכר - לחצו