עבודות זמניות: לא רק לסטודנטים ולחיילים משוחררים

עבודות זמניות מאופיינות לרוב כמשרות קצרות מועד ודי גמישות המתאימות במיוחד לסטודנטים וחיילים משוחררים. סוג עבודות זה יכול להוות גם כהשלמה נוספת מבטיחה ואף פתח להתקדמות מקצועית בתפקידי ניהול מאתגרים

 

עבודות זמניות

 

"לכל זמן ועת לכל חפץ תחת השמיים", כך אמר החכם באדם. ובאמת, כפי שיש זמן מוגדר במהלך חיינו לביצוע תהליכים שונים, כך גם בעולם התעסוקה, לא אחת מגיע זמנן של העבודות הזמניות. לסוג העבודות הזה אנו נצרכים בשלבי חיים שונים הדורשים מאיתנו גמישות זמנים. על אלו ניתן להזכיר למשל חיילים משוחררים הממתינים לטיול הגדול של אחרי הצבא וזקוקים הן לכסף לטיול, והן לתעסוקה בין השחרור לטיול.

 

דוגמאות נוספות הן סטודנטים שלא יכולים או שאינם מעוניינים להתחייב למשרות מלאות ומתפשרים על עבודה זמנית שגם כאן תמלא את זמנם הפנוי, וכן תעניק להם את היכולת לפרנס את עצמם. ויש גם כאלו שזקוקים להן כאשר הם מחליטים לעזוב את מקום העבודה הקבוע שלהם ומתלבטים היכן ובאיזה תחום להמשיך או כאלו הנמצאים בשלבי ביניים בין עבודות ולא מסוגלים לשבת בבית בחוסר מעש.

 

זמן נוסף בו עבודות אלו יכול לבוא לידי ביטוי הוא במקרים בהם העובד זקוק להשלמת הכנסה. במקרה זה העבודה הזמנית יכולה להוות מענה אופטימאלי שכן לרוב היא אינה דורשת התחייבות תובענית והגמישות שבה מאפשרת לבצע את השלמת ההכנסה בזמנים הנוחים לאותו אדם היכול לבחור בה במשמרות, בסופי שבוע, בערבים, וכן הלאה.

 

אם אתם נמצאים כעת באחד מהשלבים שהוזכרו לעיל ומתלבטים באיזה עבודה זמנית לבחור, אז כדאי שתדעו שיש כיום מגוון גדול מאוד של הצעות עבודה זמניות, ובסקטורים שונים. על אלו ניתן למנות למשל עבודות מלצרות בבתי קפה, אולמות או מסעדות, עבודה כנותני שירות שונים ברשתות מזון מהיר, עבודות של שליחויות במשמרות (תוכלו לבחור במשמרת ערב, אחרי יום העבודה השגרתי שלכם), עבודות ליקוט הזמנות במפעלים ומחסנים לוגיסטיים, עבודות כמוכרים בחנויות אופנה  והנעלה, עבודות מחסנאות, דוורות, נציגי שירות בחברות אשראי וסלולר, נציגי מכירות טלפוניים, ועוד.

 

חשוב לציין כי על אף שמדובר בעבודה זמנית בלבד אין לזלזל בה ויש להקדיש לה את מלוא הרצינות והאחריות. הדבר נובע הן מהעובדה כי התחייבתם לעבודה והמעסיק ידרוש מכם את מלוא האנרגיה לביצועה, ויתירה מכך, שהחיים הם דינמיים ואף פעם לא ניתן לדעת לאן הם ייקחו אותנו. כך, בקרב עובדים לא מעטים, הפכה העבודה הזמנית לעבודת חייהם.

 

אנשים אלו שהתבלטו ברצינותם ובכישרונם בעבודה הזמנית זוהו על ידי המעסיק כעתודה ניהולית בעסק ולא אחת הוצעו להם הצעות אטרקטיביות להשתלב במקום במשרה מלאה ובתנאים נוחים ומפנקים יותר מהעבודה העיקרית הנוכחית שלהם. גם בקרב סטודנטים לא אחת בחרו אותם עובדים להמשיך במקום הזמני בסוף לימודיהם, לאור האופק התעסוקתי הרחב שהוא הציע להם, וזאת בהשוואה למקצוע אותו למדו באקדמיה.