כנפיים של קרמבו – עבודה עם משמעות

בתנועת הנוער כנפיים של קרמבו לוקחים חלק אלפי ילדים ובני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים. התנועה נחשבת לראשונה מסוגה בעולם ובין היתר תוכלו להשתלב בה בתפקידי ריכוז, גיוס משאבים וניהול מחוזות. כנפיים של קרמבו – מקום עם תחושת שליחות

 

כנפיים של קרמבו

 

מחפשים עבודה משמעותית בתחום החינוכי - חברתי? מאמינים בחברה בה המגוון האנושי הוא נכס ולא נטל? כנראה שמקומכם בתנועת הנוער כנפיים של קרמבו. התנועה המיוחדת, שהיא גם הראשונה מסוגה בעולם, מובילה שינוי חברתי בישראל תוך שהיא משלבת ילדים ונוער עם ובלי צרכים מיוחדים.

 

תנועת נוער בת אלפי פעילים

בכנפיים של קרמבו אלפי פעילים - ילדים ובני נוער, צעירים בשנת שירות וכן סטודנטים אשר רואים בתנועה את תנועת הנוער שלהם ואינם מתייחסים לעשייה בה כ"התנדבות". מרבית החונכים בכנפיים של קרמבו הינם בני נוער מהחינוך הכללי והפעילות המשותפת במסגרת תנועת הנוער תורמת להגברת המודעות לאוכלוסיות מיוחדות ולנגישות חברתית, תוך מתן מענה לצרכיהם הרגשיים והחברתיים והשתלבותם בחברה הישראלית של אנשים וילדים עם צרכים מיוחדים.

 

חונכות אישית במסגרת קבוצתית

אם כל זה נשמע לכם מעניין עד כה אז נוכל להוסיף כי הפעילות בכנפיים של קרמבו  מתקיימת בשעות אחר הצהריים פעם בשבוע, במודל של חונכות אישית במסגרת קבוצתית. את מי תפגשו בפעילות? ובכן בכנפיים של קרמבו נקלטים ילדים רבי נכויות (מגבלות פיזיות/ קוגניטיביות/ מרחביות/ חושיות/ תקשורתיות) והם זוכים לקבל בתנועה מענה רחב ומדויק לצרכים החברתיים שלהם תוך מכוונות לפיתוח מיומנויות חברתיות. מיומנויות אלו מפותחות בינם לבין עצמם, ובינם לבין החונכים שלה.

 

נושאים אקטואליים ופעילויות התרמה

הפעולות המועברות בכנפיים של קרמבו עוסקות בנושאים שעל סדר יומה של החברה הישראלית והחברה העולמית, ובנוסף מתקיימות פעילויות של תרומה לקהילה בנקודות הגיאוגרפיות בהם פועלים סניפי התנועה.

 

נציגי כנפיים של קרמבו ייצגו את ישראל בכנס באו"ם

כנפיים של קרמבו נחשבת לפיתוח ישראלי חדשני ברמה עולמית, סוג של סטארט בדמות תנועת נוער,  ונציגיה אף הוזמנו לייצג את ישראל בכנס באו"ם (בחודש נובמבר 2015) מתוך הכרה במודל הייחודי שהיא מציעה כפתרון לסוגיות שילוב איכותי ויעיל של ילדים ונוער עם ובלי צרכים מיוחדים, בארץ ובעולם.  כנפיים של קרמבו חרטה על דגלה, ואף מיישמת זאת באופן שוטף, הנגשה מלאה של פעילותה. כתוצאה מכך מקומות הפעילות נגישים לגמרי וכמו כן החניכים הזקוקים לכך מוסעים מביתם למקום הפעילות וחזרה  בהסעות המותאמות לנכים. הסעה זו מפוקחת ומלווה ע"י פעיל של התנועה, בכל פעולה. בנוסף לכל אלו, מטפלת סיעודית מסייעת בצרכים האינטימיים של הפעילים, במהלך הפעילות, בכל אחד מסניפי כנפיים של קרמבו. כמו כן, בתנועה מתקיימת  פעילות מונגשת באמצעות מכשירי תקשורת חלופית, שפת סימנים, סמלי PCS, וכדומה ודמי ההרשמה לתנועה הם סמליים בלבד.