דרושים בכפר סבא: אפשרויות התעסוקה בעיר הירוקה

 

כפר סבא נחשבת כאחת הערים המבוקשות למגורים בישראל ולא בכדי – החינוך האיכותי, השכונות הירוקות והמטופחות וגם התפתחותם של מרכזי תעסוקה מתקדמים תורמים. דבר המשתקף במודעות הדרושים בכפר סבא...

 

דרושים בכפר סבא

 

כפר סבא נחשבת כאחת הערים המבוקשות למגורים בישראל. העיר הירוקה והמטופחת נמצאת בליבו של אזור השרון ושוכנת במרחק של 40 קילומטר בלבד מתל אביב. לאורך השנים הוקמו בעיר שכונות ירוקות וההתחדשות העירונית מתקיימת בהיקפים גבוהים.

 

זה לא מסתכם רק בדיור או בשטחים ירוקים, מודעות הדרושים בכפר סבא מציעות למחפשי העבודה מגוון של משרות ותפקידים, עדות להתפתחותם של מרכזי התעסוקה של העיר, מקום מושבם כיום של חברות הייטק וטכנולוגיה רבות. כך למשל הושקו בשנה החולפת מעבדות החדשנות של חברת parallel wirelless -  שהעבירה לאחרונה את מיקומה לבית יתיר במרכז העיר כפר סבא. מדובר בחברת הייטק גלובלית, שמפתחת מוצרים לדור ה-5G  של הסלולר, ואשר צפויה לשנות את האופן שבו רשתות אלחוטיות בנויות ומופעלות בעולם.

 

החברה הצטרפה למעשה לחברות הייטק וסטארט-אפים נוספים שקבעו את מיקומן בעיר במהלך חמש השנים האחרונות ביניהן סודה-סטרים, נקסט אינשורנס, פינסטרה ישראל וסגמנט מעבר של חברות הייטק ושל סטארט-אפים בינ"ל לעיר, וזאת כחלק מחזונו של ראש העיר להרחיב את אזורי התעסוקה בעיר ובכך לייצר מקומות תעסוקה נוספים לתושבים, במטרה למצב את כפר סבא כעיר תעסוקה מרכזית, ולמשוך אליה חברות נוספות מהארץ ומהעולם.

 

למעשה מיקומה האסטרטגי של כפר סבא, הממוקמת על הצירים הראשיים של ישראל הוא גורם משמעותי ומכריע בכל הקשור לבחירתן של חברות ההייטק וטכנולוגיה לבחור בעיר, והדבר משתקף כאמור גם במודעות הדרושים בכפר סבא ההולכות ומתרבות בשנים האחרונות.

 

כפר סבא נוסדה בשנת 1882 על ידי חברי קבוצת חובבי ציון, אשר שאבו השראה מהמחשבה על הקמת יישוב חקלאי על הקרקע. העיר מונה כ-80,000 תושבים והיא ידועה בטבע היפה שלה ובפארקים הרבים שבה. אך יותר מהטבע והפארקים העיר ידועה בזכות אפשרות התעסוקה הרבות בה, המשתקפות במודעות הדרושים בכפר סבא, הודות לאזורי התעשייה הנרחבים של העיר. כן, להייקיסטים יהיה קל למצוא עבודה בכפר סבא, אך מתברר שאיזורי התעשייה מציעים מגוון של תפקידים ומשרות גם לאנשים המעוניינים לעבוד בעולמות הייצור, השירותים והלואטק. שלושת פארקי התעשייה הגדולים של העיר הם אזור התעשייה תע"ש, אזור התעשייה הוותיק בעיר, בו פועלים כ-400 עסקים שונים במגוון תחומים הכוללים את yes, טבע וגומאוויר, אזור התעשייה "עתיר ידע" הממוקם בדרום מזרח העיר ופועלים בו קרוב ל-100 בתי עסק והאזור השלישי הוא פארק עסקים 50 – פארק  המתפרש על כ-600 דונם ומטפח חברות לוגיסטיקה, הייטק, משרדים מסחר ותעשייה.