סיכום חצי שנתי: שוק של מעסיקים

הדיווח על "שוק מחפשי עבודה" היה נכון עד לא מזמן, מאז השתנו פניי הדברים והשוק עבר לידי המעסיקים. מה זה אומר ובאלו תחומים בכל זאת ניתן למצוא היצע משרות רחב?

 

 

דו"ח חצי שנתי של דרושים IL מראה כי היצע המשרות, בהשוואה לשנה שעברה, מורה על ירידה, לעומת העליה בביקוש (כמות מחפשים וכמות קו"ח שנשלחו). מהניתוח עולה כי משרות הקשורות לשירות לקוחות, מכירות, אדמיניסטרציה, כספים והנדסה נמצאות בעליה של בין 1%-41% לעומת שנת 2022 לעומת זאת, ישנה ירידה בכמות המשרות בתחומי ההייטק. עוד עולה כי היו יותר חברות שפרסמו משרות בתחומים של שירות לקוחות וכספים בשנת 2023. שאר התחומים, נמצאים בירידה מבחינת כמות החברות המפרסמות.

 

אז מה קורה אצל מחפשי העבודה?

 

ניתן לראות כי הביקוש מצידם עלה במחצית השנה הזו לעומת השנה שעברה, בכל אחת מן הקטגוריות לחיפוש עבודה. הביקוש הגבוה ביותר נרשם לטובת עבודות ייעודיות לחיילים משוחררים, אחרי כן שירות לקוחות, בק אופיס, פקידות ואנשי מכירות. כאמור, העלייה בביקוש מצד מחפשי העבודה הוא בכל התחומים ובתקופה של שוק מעסיקים כדאי לדעת כמה דברים:

 

- התחרות על כל תפקיד גבוהה יותר

- אתם חייבים להיות הכי ממוקדים בקורות החיים שלכם וזה אומר לבצע התאמה מקסימלית של מילות המפתח המופיעות בדרישות התפקיד.

- אתם צריכים למתג את עצמכם בצורה הכי טובה שיש

- חובה להגיע מוכנים לכל ראיון עבודה ולהשאיר רושם טוב

 

 

תחום העתיד – AI

 

אי אפשר לסכם מחצית מבלי להזכיר את התחום הכי מדובר בחודשים האחרונים. הבינה המלאכותית נכנסה אל חיינו בסערה וצפויה להישאר ולמרות החשש כי תייתם תפקידים קיימים רבים, חשוב לזכור שהיא תצמיח מקצועות רבים אחרים. סביר שאופי התפקידים של רבים מאיתנו ישתנה ואם נלמד לנצל ולהשתמש בכלים שהAI מציעה, נרוויח אבל חשוב לזכור כי כמשתמשים צריך להפעיל חשיבה ביקורתית ויצירתית.  אם נשכיל להשתמש בכלים נכון, נעלה את התפוקה שלנו משמעותית, והעבודה תהיה יותר מהירה ויעילה.