לקבלת משרות באימייל הרשמו כאן
זה עובד!
"גם אנחנו מגייסים בהצלחה עובדים באמצעות פורטל דרושים."עמית, מחלקת משאבי אנוש FedEx
חפש משרות

חיפוש עבודה יעיל ב11 צעדים פשוטים!

עבור רבים צירוף המילים, חיפוש עבודה, נתפש כמושג מאיים. אין ספק, כי תהליך חיפוש עבודה עלול להיות ממושך ומייגע וכי התחושה שאתם עומדים במבחן אינה נוחה. עם זאת, תמיד ישנה חצי הכוס המלאה! חישבו על כל אותן מודעות דרושים, המחכות לכם, כעל דלתות שעשויות להוביל אתכם לשינוי אליו אתם משתוקקים, אל מקום בו תוכלו לממש את עצמכם, להתפתח מבחינה אישית ומקצועית או פשוט, להעלות את רמת החיים. מחפש עבודה הוא אדם שכל האפשרויות פתוחות בפניו והוא צריך רק לבחור באיזו דרך ללכת, לאיזו משרה לשלוח קורות לחיים ולאיזה ראיון עבודה ללכת, השליטה כולה בידיים שלכם.
 

אם הגעתם לפורטל דרושים, כבר התחלתם ברגל ימין. מדובר באתר חיפוש עבודה ותיק, מהימן ומבוסס, שהוקם כדי לשרת ולסייע לכם, קהל מחפשי העבודה. פורטל דרושים מתמקד ביצירת כלים ידידותיים ויעילים למציאת עבודה, המאפשרים חיפוש עבודה בחינם, בקלות, במהירות ובנוחות. בפורטל דרושים מתפרסמות מדי יום מאות מודעות דרושים במגוון רחב של תחומים; כולן, ללא יוצא מן הכלל, אקטואליות ומועלות ישירות על ידי הארגון, המגייס עובדים. פורטל דרושים, בשונה ממתחריו, מחייב את החברות המפרסמות מודעות דרושים בתשלום עבור כל מודעה בנפרד; זאת, על מנת להבטיח שכל המודעות אמיתיות ורלוונטיות בעת פרסומן. פורטל דרושים הוא לוח דרושים ייחודי בנוף חיפוש עבודה בישראל – השירות הינו חינמי אבל איכותי ללא עוררין. כי בשביל למצוא עבודה צריך שתהיה האפשרות לערוך חיפוש משרות בקלות, ביעילות ובלוח משרות חינמי עם אלפי משרות חמות שמתעדכנות כל יום.
 

 

אז איך לחפש עבודה באופן יעיל ?  
 

1. הגדרת המטרה - חיפוש משרות עבודה יעיל צריך להיות ממוקד. הפעולה הראשונה שעליכם לעשות היא לברר עם עצמכם מספר שאלות חיוניות, שיעזרו לכם למצוא את התפקיד המתאים לכם. הגדירו לעצמכם מדוע אתם מעוניינים למצוא עבודה חדשה ומה, בדיוק, אתם מחפשים; איזה תחום מעניין אתכם, מהם כישוריכם, נקודות החוזק והחולשה. חשוב לדעת גם מהן הדרישות שלכם מבחינת תנאי שכר, מיקום גיאוגרפי, שעות העבודה, אפשרויות קידום ועל מה, בכל זאת, תהיו מוכנים להתפשר. עבודות רבות עשויות להתאים רק לחלק מהקריטריונים שלכם, אז קבעו מראש מה הכי חשוב ומה חשוב אבל לא הכרחי.  
 

2. יצירת קורות חיים - כשלב שני, הקדישו זמן לכתיבת קורות חיים איכותיים. אל תצאו מנקודת הנחה, שאתם יודעים כיצד לבנות ולנסח קורות חיים מקצועיים או שהניסיון שלכם מדבר בעד עצמו. התחרות קשה וכדאי  להיעזר במדריכים המצויים באתר. במידה והנכם מכוונים לכמה תפקידים או לתחומים שונים, הכינו מספר גרסאות וזכרו, כי סביר להניח, שבמהלך החיפוש תצטרכו לבצע התאמות תכופות עבור משרות דרושים ייחודיות.  
 

3. הפצת קורות חיים – מחפשי עבודה רבים נוטים להתבלבל בין מושגים כמו כח אדם, חברת השמה וכל אתרי לוחות דרושים שנפתחו עכשיו באינטרנט. העצה שלנו היא להתמקד- הגעתם לפורטל דרושים, פה תמצאו את רוב המשרות החדשות שמתפרסמות כל יום בישראל, הירשמו לסוכן החכם ועברו על האתר שלנו – זה יספיק לכם. כאן יש לכם מאגר ענק של משרות פנויות שבנוי לנוחותכם המרבית ומתעדכן באופן שוטף.
 

4. הכנות לראיון עבודה - אין לדעת מתי תזומנו לראיון העבודה הראשון שלכם ולכן ההכנות לקראתו אינן בבחינת הקדמת המאוחר. קראו מאמרים העוסקים בקודים של לבוש, שמספקים עצות לגבי שפת הגוף וכאלו שמפרטים דוגמאות לשאלות מרכזיות, שנוטות לחזור על עצמן בראיונות. במידה וקבלתם זימון לראיון עבודה, הכינו 'שיעורי בית' על אודות החברה המדוברת, התפקיד אותו ברצונכם לאייש, ואם יש בידיכם פרטים מדוייקים, נסו ללמוד כל מה שתוכלו על אודות המראיין. יש מקרים, בהם תשובה שלילית תוכל לקדם אתכם ולשמש כאמצעי להפקת לקחים. צרו קשר עם המראיין ונסו לברר מדוע לא התקבלתם. ההחלטה, מתי מן הראוי לעשות זאת, היא אישית ותלויה בשיקול דעתכם; התבססו על ה'כימיה' עם המראיין, אופי התפקיד, היסטורית החיפוש וכדומה.
 

5. שגרת חיפושים - חיפוש עבודה הינו משרה בפני עצמה בין אם זאת משרה מלאה, משרה חלקית, או 'חלטורה' צדדית. בצעו את החיפוש באופן מאורגן, מסודר ורציף. הגדירו שעות מסוימות ביום, שיוקדשו לתהליך החיפוש, הכינו טבלת אקסל, שתשמש אתכם למעקב אחר המועמדויות שהגשתם, קורות החיים ששלחתם וכולי. הקפידו שלא לצאת מהמסגרת שקבעתם לעצמכם והמשיכו בחיפושים גם אם הוזמנתם לראיון עבודה.
 

6. סקר שוק ורענון אישי - תמיד רצוי להיות מעודכנים. גלשו באינטרנט ובפורטל דרושים, קראו מודעות דרושים וכתבות הנוגעות לתחומי העיסוק שלכם כדי לגלות מהן הדרישות, הביקוש וההיצע. המידע יעזור לכם להעריך את מצב השוק ולמה עליכם לצפות. במידה וחלו שינויים, התפתחויות או חידושים בתחום המקצועי שלכם, לא יזיק אם תקחו יוזמה, תתעדכנו ותרעננו את הידע שברשותכם.
 

7. איך לחפש עבודה בפועל? הכנסו אל פורטל דרושים ועיינו בקטגוריות המוצעות. הגדירו מילות חיפוש, תחום מקצועי ואיזור גיאוגרפי ולחצו על כפתור 'חפש משרות'. חיזרו על החיפוש עבור כל התחומים שעשויים לעניין אתכם. 
אם ברצונכם לייעל את החיפוש הכנסו אל הסוכן החכם שלנו; חיפוש הצעות עבודה באמצעות סוכן חכם מאפשר לכם לקבל עדכונים מיידיים ישירות אל המייל הפרטי. הסוכן החכם יבקש מכם לבחור שתי קטגוריות מקצועיות שונות ולסמן בכל אחת מהן מספר בלתי מוגבל של תחומי עבודה. בחרו את האיזורים הגיאוגרפיים העומדים בדרישותיכם ורשמו את כתובת הדואר האלקטרוני, אליה תרצו לקבל את העדכונים בדבר משרות חדשות המפורסמות באתר. לסיום, בחרו את תדירות קבלת העדכונים הרצויה. פורטל דרושים מפעיל שני כלי עזר נוספים, שיעזרו לכם לקבל עדכונים ולשלוח מועמדות למשרות בזמן אמת, גם כשאינכם פנויים לחיפוש עבודה מהבית: 

 


עדכונים במכשירים ניידים -  קבלת התראות ושליחת קורות חיים מתאפשרת גם במכשירים ניידים; לאחר שליחה ראשונית של קו"ח דרך המחשב ורישום לסוכן החכם, ניתן להמשיך ולשלוח את קובץ קורות החיים דרך המכשיר נייד, ללא צורך בטעינה חוזרת של הקובץ.

אפליקצית כרום - חיפוש עבודה ישירות מהדפדפן; הגדירו קטגוריה ותחום וצפו ב-5 המשרות האחרונות שפורסמו. המערכת תיידע אתכם לגבי משרות חדשות בתחום (במידה וישנן) מידי שעה.
 

8. חיפוש מתקדם בפורטל דרושים – כאשר אתם מחפשים באתר בשורת החיפוש ניתן לכתוב מילות מפתח שמאפיינות את המשרה המבוקשת והאתר יבצע את הפילוח בשבילכם, למשל על פי המילים: עבודה לסטודנטים, משרה מלאה/משרה חלקית, עבודות לאימהות ועוד...
 

9. המנעו משחיקה עצמית - חיפוש עבודות רחב ומקיף, הכולל תחומים מגוונים עשוי להועיל לכם ולפתוח בפניכם משרות ואפשרויות חדשות. עם זאת, אל תסחפו ותתפתו לשלוח קורות חיים לאינספור הצעות עבודה, שאינן רלוונטיות לכם. שליחה מוגזמת עלולה לשחוק אתכם ולהוריד את המוטיבציה שלכם ואת בטחונכם העצמי, משתווכחו שהמאמץ שהשקעתם היה לשווא.
 

10. זמינות - חיפוש עבודה רציני דורש מכם להיות זמינים ככל האפשר. נסו להתפנות ולהשיב לטלפונים לא מזוהים, בדקו את המייל בתדירות גבוהה וחיזרו אל הפונים במהירות האפשרית. 
 

11. דרישות תפקיד - אנשי גיוס ומעסיקים המחפשים עובדים נוטים, לעיתים, לבחור בביטויים לועזיים ובמונחים מתוחכמים כדי לתאר את המשרה המבוקשת. אל תבהלו מהשימוש במילים גבוהות; כמותכם, הם מנסים ליפות את המשרה כדי שתראה אטרקטיבית בעיני המחפשים. במקום לרפרף על פני הכותרות, הכנסו וקראו את דרישות התפקיד. במרבית המקרים, תגלו שמדובר באותה הגברת בשינוי אדרת.  

לקריאה נוספת בנושא ראו: LinkedIn – חיפוש עבודה בלינקדאיןחברות השמהאיך כותבים קורות חיים איכותיים? ו-העבודה הראשונה שלי – מציאת עבודה ללא נסיון.

מעסיק, מחפש עובדים?
עשרות אלפי מועמדים ביום!
פרסם משרות עכשיו!
חברות מובילות באתר
פורטל דרושים - לוח דרושים מספר 1 בישראל