מדריך לשיפור סיכויי הקבלה לעבודה: לימודי אנגלית

 לימוד אנגלית מעשית עשוי לספק יתרון כמחפש עבודה. בוגרי קורס אנגלית ימצאו  הזדמנויות רבות יותר מלעמיתיהם, וכן יהיה להם את הביטחון העצמי להתמודד במשרות שמצריכות קיום קשר הדוק עם לקוחות בינלאומיים.
 

*הכירו את דרושים IL

*נסו את הסוכן החכם

* עבודה 1? כנסו ל- JOBIM חיפוש עבודה ללא קו"ח

 

סיכויים גבוהים יותר במציאת עבודה
 

אם הנכם מחפשים עבודה, בוודאי נתקלתם לא אחת במשרות שמיועדות לדוברי אנגלית ברמה גבוהה. קל להסיק מכך שלימודי אנגלית מהווים כלי חשוב להעלאת הסיכויים למציאת מקום עבודה. אם אתם מעוניינים למצוא עבודה בחברה גלובאלית/בינלאומית אשר פונה לשווקים בחו"ל, שיפור האנגלית, זהצעד מתבקש. היותו של השוק הישראלי מצומצם למדי, גורמת לחברות לפנות לשווקים דוברי אנגלית, בהם ההזדמנויות רבות. וזוהי כמובן רק אחת הסיבות שבגינן מספר הולך וגדל של חברות מחפשות עובדים בעלי שליטה בשפה האנגלית. סיום מוצלח של קורס אנגלית, אם כן, עשוי במקרים אלו להוות אתההבדל בין דחייה לבין קבלה לעבודה.
 

לימודי אנגלית

 

כך תתקבלו למשרות עבור דוברי אנגלית
 

הדרישה לאנגלית טובה בולטת ביותר בענף ההייטק, אך קיימת גם בענפים אחרים. זה המצב גם כאשר חברות מתחומי המסחר, הפיננסים והשירותים, מנסות להעמיק את פעילותן בשווקים מחוץ לישראל. מסיבה זו, הן מחפשות עובדים שיוכלו לנהל ולתחזק קשרים עם לקוחות חו"ל ועם ספקים דוברי אנגלית. המצב כיום הוא שסטודנטים רבים מסיימים כל שנה את לימודי מחשבים, משפטים או ניהול וברגע שהם יוצאים לשוק העבודה הם כולם מחפשים לזכות ביתרון יחסי על פני מתמודדים אחרים. דומה המצב, למי שסיים את לימודי החובה בבית הספר בהצלחה וקיבל תעודת בגרות, ואולי אף שולט בשפה האנגלית ברמה מסוימת, אך זה רחוק מלהוות יתרון תחרותי מבחינתו כי יש עוד תלמידים רבים שסיימו בדיוק עם אותם הנתונים. על מנת להחזיק ביתרון בעת חיפוש משרות לדוברי אנגלית, כדאי לשפר את האנגלית כך שתהיה טובה יותר מזו של רוב המתמודדים על המשרה.
 

עם האצת תהליך הגלובליזציה בעשור האחרון, הלך וגבר הצורך בחיזוק השליטה באנגלית, בהתאם לצרכים מסוימים של שוק העבודה. מעסיקים כיום, מלבד החיפוש המתמיד שהם עורכים אחר דרכי פרסום משרות בחינם, שמים דגש הולך וגדל על עובדים הדוברים יותר משפה אחת. ידיעת אנגלית ברמה בסיסית אינה מספקת יותר, כיוון שניהול קשרים עם קולגות לעבודה, ספקים ולקוחות דוברי אנגלית, מצריכה שליטה טובה בטרמינולוגיה מקצועית באנגלית וכן באנגלית עסקית.


ביטחון עצמי
 

מעבר ליתרונות המקצועיים, חשוב להדגיש כי ידיעת שפה נוספת, בייחוד שפה גלובאלית כמו אנגלית, עשויה לחזק את הביטחון העצמי. כידוע, לעיתים קרובות, תחושת ביטחון עצמי חשובה לא פחות ואף יותר מידע תיאורטי בזמן ראיון עבודה. ראיון שכולל שיחה זורמת ונינוחה יגרום לכל הנוכחים לגבש רושם חיובי ואף יעזור למועמד לשפר את סיכויי הקבלה שלו למשרה.

 

קרדיט תמונות: shutterstock

 

 לינקדאין    בקרו אותנו בפייסבוק