מחפשים עבודה תקופה ארוכה? בלי פאניקה!

אמרו לכם שזה לוקח שלושה חודשים בממוצע אבל לוח השנה שלכם לא משקר ואתם לא מוצאים עבודה מזה קרוב לשנה, לעיתים אפילו יותר. חיפוש עבודה מהווה תקופה מלחיצה עבור כולנו, ואם אתם מרגישים שהתהליך קצת תקוע אצלכם, שאתם שולחים קורות חיים אך אין קול ואין עונה, ושבאופן כללי הזמן חולף ללא אופק מקצועי חדש, יש מספר פעולות שתוכלו לעשות כדי לזרז את התהליך

 

חיפוש עבודה ארוך

 

וודאו שאתם מחפשים אך ורק משרות שמתאימות לכם ולכישורים שלכם– המעסיקים יודעים בדיוק מה הם רוצים כך שהם לא מותירים מקום לספקות במודעת הדרושים אותה הם מפרסמים, והיא כוללת לעיתים דרישות ברמת הפינצטה ממש. כך קורה שגם אם אתם עומדים ב-9 מתוך 10 הדרישות אותן ציין המעסיק הרי שמועמדים ללא ניסיון או ידע ב-10 הדרישות הללו, יסוננו בהליך הראשוני. אגב אל תיקחו את זה באופן אישי. האוכלוסייה בישראל הולכת וגדלה ולכל משרה יש מבחר גדול מאוד של מועמדים המחזיקים בדרישות הספציפיות אשר צוינו במודעה. המשמעות היא שלמעסיק יש את המותרות לסנן את כל העובדים האחרים, למרות שהם קרוב לוודאי מתאימים באותה מידה.

 

לימדו להתפשר ולהתגמש – במהלך הדרך תצטרכו להפנים שאין דבר כזה משרה או תפקיד מושלם עבורכם. זה לא אומר שעליכם לקחת כל משרה שיציעו לכם, אלא שפשוט תלמדו להתגמש. ניקח לדוגמה משרה שמתאימה לכם מבחינת תחום העניין ושיש בה אופק נוח להתקדמות אך השכר ההתחלתי בה נמוך ב-10 אחוזים ממה שרציתם. אמנם אתם לא חייבים לקפוץ על המשרה הראשונה שמציעים לכם אבל כן צריכים לכלכל את צעדיכם ולהבין שבסירובכם להתפשר, אתם לוקחים כאן סיכון מסוים.

 

השקיעו את כל כולכם בתהליך – האימרה הרווחת קובעת ש'למצוא עבודה - זו עבודה בפני עצמה', ובאמת חיפוש עבודה דורש מכם השקעה גדולה, וחשוב שתהיו כל הזמן עם האצבע על הדופק ותנהלו את התהליך בצורה יעילה.  מי שיקדים בשליחת קורות החיים, יגדיל את סיכוייו לזכות במשרה.

 

היו יצירתיים ואסרטיביים – שלחתם קורות חיים לתפקיד שנראה לכם בול בשבילכם ולא קיבלתם תשובה? התקשרו לברר!

 

אם אתם באמת רוצים לקצר את זמן מציאת העבודה שלכם, השתמשו בכל הכלים שעומדים לרשותכם וחשבו מחוץ לקופסה – זה אומר שאם יש לכם חבר בפייסבוק שעובד במקום עבודה נכסף אל תתביישו לשלוח לו הודעה. כמו כן, להתקשר מיוזמתכם לארגונים וחברות שנראים לכם מתאימים ולשאול אותם האם הם מחפשים עובדים בתפקיד שלכם, זה גם רעיון טוב. ככל שתגדילו את טווח הפניות שלכם, כך תגדילו את סיכוייכם למצוא עבודה במהירות רבה יותר.

 

בשורה התחתונה: זה אמנם יכול לקחת זמן רב יותר ממה שציפיתם, אבל ברובם המוחלט של המקרים אתם אכן תמצאו בסוף את העבודה בה אתם חפצים. לכן היו סבלניים והבינו שבעולם התעסוקה של היום קיימת תחרות על כל תפקיד, בטח כשעולים במעלה הפירמידה, מה שאומר שצריך להיות ריאליים. וזכרו, התהליך אותו תעברו, והכישלונות שבדרך, יזקקו את יכולות הריאיון שלכם וההצגה העצמית כך כשתגיעו למשרה המתאימה באמת, תהיו מוכנים לתהליך המיון!

 

*קרדיט תמונה: shutterstock