נוודות דיגיטלית: כך תקבעו את סדר היום שלכם

החלטתם להיות נוודים דיגיטליים, אתם כבר יודעים במה תעבדו מרחוק ומהיכן – מה עכשיו, איך יראה סדר היום החדש שלכם? כתבה רביעית בסדרה

 

נוודות דיגיטלית

 

על מנת שתצליחו לטייל ולעבוד ממקומות שונים בעולם חשוב לבנות סדר יום שמותאם לכם ולדבוק בו. ללא סדר יום אתם עלולים לפספס את המטרה שלשמה יצאתם למסע הנוודות הדיגיטלית. אני לא מדברת על סדר יום כללי שהוא בגדר Nice to have  אלא על סדר יום שייבנה על ידכם ותהיו מחויבים אליו. כמי שבימים אלה נמצאת בבניית סדר היום שלה קחו בחשבון שמדובר בתהליך, על אחת כמה וכמה שיש ילדים בתמונה. יש פה הרבה עניין של ניסוי וטעיה עד שמגיעים למתכון המנצח.

 

עוד לפני שאני ובן זוגי הגענו עם הילדים לשנה לקופנגן דיברנו על "סדר יום" שישלב עבודה וטיולים עם הילדים. ראשית, הבנו שנצטרך לשנות את שעות העבודה שלנו משום שתאילנד מקדימה את ישראל בארבע שעות.

 

אז איך נראה סדר היום שלי מבחינת עבודה? בבוקר אני מטפלת בכל הבק אופיס (ועושה גם ספורט!) ובשעות הצהריים מתחילה לפגוש לקוחות בזום. לאחר מכן לוקחת אוספת את הילדים מהמסגרות, נמצאת איתם ולא עובדת בשעות האלה. בחלק מהערבים אני חוזרת שוב לעבוד.

 

חוץ מהגדרת השעות חשוב שתגדירו לעצמכם מהיכן אתם הולכים לעבוד. נוודים דיגיטליים מאוד אוהבים לעבוד מחללי עבודה משותפים, שם ניתן לפגוש נוודים נוספים. לא לכל אחד זה מתאים ויש כאלה שמעדיפים לעבוד מהבית. אני מצאתי שהשילוב בין הבית לחוץ מאוד נכון לי וכך אני עובדת. בקופנגן יש קהילה גדולה ובינ"ל של נוודים דיגיטליים ואפילו קבוצת ווטסאפ ופייסבוק פעילה. לנוודים יש מספר מקומות קבועים מהם הם עובדים ומעבר לכך הם מארגנים פעילויות משותפות, מפגשים וכו'.  

 

דבר נוסף שחשוב לשלב בסדר היום הוא להגדיר את הפעילויות הנוספות שאתם רוצים שיכללו בו כמו ספורט, חברים, בילויים, טיולים ועוד. אם לא נגדיר זאת מראש אנחנו עלולים להישאב לעבודה בלבד.

 

בסופו של יום הנוודות הדיגיטלית מבוססת על הרעיון של לעבוד ולטייל בעולם אז איך עושים את זה?

 

אחד השיקולים שלנו לעבוד מרחוק מתאילנד היה הרצון לטייל במדינה ולהכיר אותה יותר לעומק, כולל טיולים במדינות השכנות לה. החלטנו לרכז את הטיולים לסופי שבוע ולמועדים בהם הילדים נמצאים בחופשות מהמסגרות. סופי השבוע בתאילנד יותר ארוכים מהארץ וכוללים מלבד את יום שבת גם את ראשון. סוף שבוע ארוך מאפשר לטייל באיים ואתרים קרובים לקופנגן. בחופשות של הילדים (ולא חסרות פה כאלה) נהוג לנסוע לצפון תאילנד, בנגקוק, פוקט ועוד. 

במהלך השבוע עצמו אנחנו עובדים, מטיילים ומבלים באי עצמו ונהנים ממה שיש לו להציע.     

 

איך נכון להתנהל שיווקית לעצמאים שעובדים מרחוק על מנת להמשיך להתפתח ולגדול? 

כשהחלטנו לעבור לגור ולעבוד מרחוק בקופנגן תהיתי איך אני הולכת לתקשר את המהלך הזה החוצה. היו לי המון חששות בעיקר מאיך שלקוחות חדשים יקבלו את העובדה שאני עובדת כרגע רק מרחוק ולא ניתן להיפגש איתי פנים מול פנים.

 

קיבלתי החלטה שאני שמה הכל על השולחן ומי שיצטרך להגיע אליי לייעוץ קריירה יגיע. בתכנים ובשיווק שלי יש התייחסות לכך שאני עובדת מרחוק כולל התייחסות לעולם הנוודות הדיגיטלית שהיום אני חלק ממנו, צברתי בו ידע רב ואנשים פונים אליי לייעוץ לגביו.

 

אין ספק שנוודות דיגיטלית פותחת אותנו לעולמות חדשים, תרבויות, אנשים והזדמנויות. צריך רק להסכים להיפתח לכך. ההערכה היא שעד שנת 2025 כמעט 25% מכוח העבודה האמריקאי יעבוד מרחוק ושהמגמה רק תתרחב.

 

הכתבה באדיבות: רויטל אליאס, יועצת קריירה ומנטורית דרושים IL

לכתבה הראשונה בסדרה לחצו

לכתבה השנייה בסדרה 

לכתבה השלישית בסדרה