לקבלת משרות באימייל הרשמו כאן
זה עובד!
"שווה להירשם! פורטל דרושים מככב אצלנו בכמות הגיוסים מתחילת השנה! מרוצים וממליצים מאוד!" אלינור, מחלקת גיוס, הדרכה ופיתוח הדרכה בפלאפון

מאמרים בנושא זכויות עובדים

לעובדים יש הרבה מאוד זכויות שהמעסיקים לא תמיד מעדכנים אותם לגביהן. ישנם מצבים קיצוניים של מלחמה או פיטורין כאשר זה חשוב במיוחד שתדעו מה הזכויות שלכם בכדי שתוכלו לוודא שאתם מקבלים את כל המגיע לכם. לכן איגדנו בשבילכם רשימה של מאמרים בנושא זכויות עובדים - כדאי לקרוא את כולם ולהתעדכן כל פעם שאתם משנים סטטוס בעבודה.

מהו החזר מס?

שכירים משלמים את מלוא מס ההכנסה בגין השכר, ששולם להם באותו חודש.
מס ההכנסה, לעומת זאת, עורך את חישוביו ברמה השנתית, ולפיכך, אם בסיכום השנתי שילמתם יותר מס הכנסה מחובותיכם השנתיות, הינכם זכאי להחזר. מאחר ושכירים אינם נדרשים להגיש דוח שנתי, ומאחר ומס ההכנסה אינו יוזם ביקורות מס לשכירים, האחריות לביצוע הבדיקה מוטלת על העובד השכיר. במידה והינכם זכאים להחזר מס תקבלו אותו בחזרה צמוד למדד ונושא ריבית. הבונוס מוחזר כנטו ויכול להגיע לעיתים לאלפי שקלים (שכיר ממוצע זכאי להחזר של עד 5000₪!).

 

לחץ כאן להמשך

פנסיה - ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים או פנסיה – מה עדיף?

 תחום הביטוח הפנסיוני הינו מורכב ביותר (לעיתים נדמה כי גם סוכני הביטוח לא ממש שולטים בו...) ולכן מרביתנו נוטים להדחיק ולדחות קבלת החלטות בנושא, נטייה אשר עלולה לעלות לנו במאות אלפי שקלים במונחי צבירה.

לחץ כאן להמשך

זכויות עובדים בשעת חירום

 פורטל דרושים מביא לכם את כל המידע הרלוונטי בנושא חוק פיצויי פיטורין, ימי חופשה וההתנהלות הנכונה אל מול המעסיק במצב חירום של מלחמה. לפניכם רשימה של שאלות ותשובות בנושא דיני עבודה בשעת חירום

לחץ כאן להמשך

הודעה מוקדמת: פיטורים או התפטרות

החוק במדינת ישראל קובע כי כאשר עובד מעוניין להתפטר או כאשר מעסיק מעוניין לפטר עובד הם חייבים לתת על כך הודעה מוקדמת בכדי שהצד השני יוכל לעשות צעדים בשביל להתמודד עם המצב החדש. עובד שרוצה להתפטר חייב לתת הודעה מוקדמת להתפטרות, קרי, מכתב התפטרות למעסיק בשביל לאפשר לו לחפש עובד חלופי. מעסיק שמעוניין לפטר עובד חייב לתת לו מכתב פיטורים ולאפשר לו להמשיך לעבוד לתקופה הקבועה בחוק, כדי שהעובד יוכל להתחיל לחפש עבודה חדשה. הודעה מוקדמת נועדה לאפשר לשני הצדדים אורך נשימה בשביל להיערך עם מינימום זעזועים למצב החדש.
 

מכתב פיטורים

לחץ כאן להמשך

מכתב התפטרות: איך כותבים נכון?

אבטלה: מתי, כמה ולמה? כל הפרטים שאתם חייבים לדעת!

הכה את המומחה: 5 זכויות וחוקים שכל מעסיק חייב לדעת

עבודה לגיל 13-14: יש דבר כזה?

מעסיק, מחפש עובדים?
עשרות אלפי מועמדים ביום!
פרסם משרות עכשיו!
חברות מובילות באתר
פורטל דרושים - לוח דרושים מספר 1 בישראל