11 כללי זהב למציאת עובדים במהירות וביעילות

איך תדע שהבחור שיושב מולך הולך להיות מנהל השיווק הכי טוב שלך? מה תעשי עם מועמדת שמוצאת חן בעינייך, אך לא מתאימה לתפקיד הייעודי? קבלו 11 כללי זהב, ממנהלת הגיוס של דרושים IL, גיטל אטיאה, אשר יסייעו לכם לבחור את העובדים הבאים שלכם ביעילות ובדיוק מקסימלי

 

גיוס עובדים

 

כלל 1: הגדרת התפקיד

 

הדבר הראשון שיש לעשות הוא להגדיר את התפקיד המבוקש באופן הכי מצומצם ומדויק שניתן. וותרו על הגדרות כלליות כמו 'מנהל פרויקט' או 'מזכירה', הקדישו מחשבה להגדיר את התפקיד המדויק ופרטו מה הוא כולל.

 

כלל 2: דרישות התפקיד

 

עכשיו כשאתם יודעים איזה תפקיד אתם מבקשים לאייש, חשבו אלו מיומנויות, כישורים ויכולות צריכים להיות לבעל התפקיד, על מנת שיוכל לתפקד באופן היעיל ביותר והגדירו את הדרישות ההכרחיות וכן כישורים אחרים שיהוו יתרון בתפקיד זה.

 

כלל 3: סקירת קורות חיים

 

לאחר הפצת מודעת הדרושים תקבלו לידיכם קורות חיים רבים, זה השלב לבחון איך נראים אותם קורות חיים. האם מי שהכין אותם הקדיש מספיק מחשבה והכין אותם לפי תבנית מקובלת, האם ההשכלה הרלוונטית, הניסיון מספק וההשכלה מתאימה. לאחר מעבר על קורות החיים וסינון המועמדים הרלוונטיים, הגיע הזמן להתקשר.

 

כלל 4: ראיון טלפוני

 

הריאיון הטלפוני יכול להיעשות ע"י אחראית הגיוס של החברה או כשירות אותו אנו מספקים בדרושים IL. אם החלטתם לראיין בעצמכם את המועמדים, מומלץ להתייחס ליכולת הוורבלית של האדם ודרך תיאורו והצגתו את ניסיונו ותפקידיו בעבר.

 

כלל 5: בדיקת יציבות תעסוקתית

 

אחד הפרמטרים הכי חשובים בבחינת מועמדים הוא יציבות תעסוקתית. בדקו כמה זמן עבד בכל מקום ומדוע עזב, האם נשאר לאורך זמן או 'קפץ' ממשרה אחת לשנייה? נתון זה יכול להעיד רבות על התנהלותו בהמשך.

 

כלל 6: פירוט לפי סטנדרטים מקצועיים, מילות מפתח, ורבליות

 

שוב חזרנו לנושא הוורבליות ומדוע הוא כה חשוב? שיחה מעמיקה יכולה לחשוף עד כמה המועמד משתמש בביטויים מקצועיים ומילות מפתח ועד כמה הוא מודע לתהליכים מוכרים בתחום. כמו כן, בראיון טלפוני ניתן להתרשם גם מסטנדרטים מקצועיים לפיהם עובד המועמד, כאשר הוא מתאר את ניסיונו ועבודתו.

 

כלל 7: בראיון אישי:  קשר עין

 

בשלב ראיון העבודה הקפידו על קשר עין רציף ושימו לב לתקשורת הלא מילולית ושפת הגוף של המועמד. האם הוא מישיר מבט או מתחמק ממבט ישיר? האם יושב זקוף או כפוף? מה משדר גופו לחץ או נינוחות? וכדומה.

 

כלל 8: שירות צבאי

 

לא בכל תפקיד השירות הצבאי רלוונטי אבל לעיתים יש לו משמעות וקשר לדרישות התפקיד, כמו למשל הדרכה, פיקוד או לחימה.

 

כלל 9: שיווק אישי

 

זה הזמן לראות את המועמד שלכם מספיק נלהב לתפקיד. הקשיבו לו – האם מדבר בהתלהבות? איך הוא 'משווק' עצמו? איזה פאשן יש לו לתפקיד?

 

כלל 10: כפפה ליד המתאימה

 

יכול להיות שהמועמד מאוד מוצא חן בעיניכם אבל הוא לא מתאים למשרה... אל תתפתו לשכור אדם 'נחמד' או בעל התלהבות או פוטנציאל למרות שכישוריו אינם תואמים את דרישות התפקיד שלכם. חשוב להתאים פוטנציאל מתאים למשרה מתאימה. אהבתם את המועמד? 'תפרו' לו משרה שמתאימה לו!

 

כלל 11: המלצות בבקשה

 

לממליצים יש תפקיד חשוב וכדאי מאוד לשוחח עם ממליץ ממקום העבודה האחרון ואף אחד לפניו. תתפלאו כמה מידע ורושם ניתן ללמוד ולהפיק מהשיחות הללו.

 

קרדיט תמונות: shutterstock